Co powoduje ból zębów?

Bóle zębów zaliczane są dzisiaj do uciążliwych dolegliwości. W praktyce, ból może objawiać się uciskiem, a nawet promieniować na całą szczękę. Bóle tego typu powiązane są najczęściej z zapaleniem miazgi zęba. Problemy z zębami są dość powszechnym zjawiskiem i mogą pojawić się w każdej chwili. Czasem przyczyna bólu zębów może być nietypowa. Nadwrażliwość, problemy z dziąsłami- jest wiele powodów, które mogą wpływać na nasze zęby.

Zimne powietrze

Jeśli osoba cierpi na nadwrażliwość zębów, to ból może pojawić się w momencie, gdy mamy kontakt z zimnym powietrzem. W takich przypadkach ostry miejscami przeszywający ból nie jest niczym dziwnym. Może się on pojawiać w momencie, gdy wdychamy zimne powietrze lub pijemy coś zimnego. Jeśli odczuwamy wtedy dyskomfort, to znaczy, że cierpimy na nadwrażliwość zębów.

Problem z nadwrażliwością związany jest z nerwami, które znajdują się w głębi zębów, ponieważ są one zbyt wrażliwe na bodźce z otoczenia. Osoba z tego typu problemami ma często poważne uszkodzenia szkliwa, przez co bariera ochronna znajdująca się na zębach nie działa prawidłowo. To właśnie dlatego zakończenia nerwowe są tak mocno podatne na zimno i powodują ból w kontakcie z negatywnym bodźcem.

Ten problem można rozwiązać

Nie jesteśmy skazani na nadwrażliwość zębów. Są to zazwyczaj dolegliwości, których możemy uniknąć. Musimy tylko przyłożyć większą wagę do kompleksowej pielęgnacji zębów. W tym celu powinniśmy stosować specjalny rodzaj pasty, który przeznaczony jest głównie do radzenia sobie z tym uciążliwym problemem. Pasta, którą wybierzemy powinna zawierać fluor, który pozwoli na zmniejszenie poszczególnych zakończeń nerwowych, przez które najczęściej występuje ból.

W przypadku nadwrażliwych dziąseł zaleca się stosowanie miękkich szczoteczek, ponieważ twarda szczoteczka prowadzi do poważnych uszkodzeń dziąseł, przez co nadwrażliwość zębów jest bardziej intensywna, co powoduje większy ból. Oprócz zwykłego szczotkowania zaleca się również stosowania nitki dentystycznej, która pozwala nam na usunięcie resztek jedzenia z trudno dostępnych miejsc. Płukanie zębów to podstawa codziennej pielęgnacji, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie usunąć resztki bakterii, które znajdują się na zębach.

Oprócz tego powinniśmy odwiedzać stomatologa, ponieważ profesjonalna higienizacja jest bardzo ważna w takich przypadkach. Tylko w taki sposób można chronić swoje zdrowie przed próchnicą i innymi skutkami ubocznymi. Zęby są dodatkowo podawane procesowi fluoryzacji, który ma za zadanie zwiększyć jakość i wytrzymałość szkliwa. Trzeba przyznać, że ma to bardzo duży wpływ na wytrzymałość zębów.

Nadwrażliwość spowodowana chorobą

W praktyce problem nadwrażliwości zębów może prowadzić do poważnej choroby okluzyjnej. Podczas takich problemów można zauważyć niewłaściwy rozstaw zębów, przez co uzębienie przemieszcza się i prowadzi to do uszkodzenia szkliwa. Jest to bardzo poważne zagrożenie, które może dotknąć każdego. Oczywiście bóle zębów mogą pojawiać się także w przypadku przeziębienia.

Infekcje wirusowe mogą wpłynąć na odporność naszych zębów, musimy to brać pod uwagę. W okresie przeziębienia podatność na infekcje bakteryjne jest większa, przez co w tak trudnym czasie musimy zachować nawyk higienizacji zębów. Tylko takie sposoby pozwolą nam uchronić nasze zęby przed próchnicą, która może doprowadzić do zniszczenia zębów i ich wypadania. Oprócz tego próchnica powoduje nieestetyczny wygląd zębów. Powinniśmy więc świadomie chronić nasze zęby przed takimi problemami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij