Kim był Doktor Podbielski

Kim był Doktor Podbielski?

Doktor Tadeusz Podbielski to postać, która w trakcie swojego życia zrobiła wiele dobrego, ratując tysiące ludzkich istnień. A jego osiągnięcia i wieloletnia praca nad mikroelementami sprawiły, że z dobrodziejstwa, jakim jest preparat TP2, mogą korzystać kolejne pokolenia. Mimo że Doktora nie ma już wśród nas, to za sprawą Fundacji im. dr-a Podbielskiego szerzona jest pamięć o jego dokonaniach, a także istnieje możliwość zamówienia opracowanego przez niego preparatu. 

 

Edukacja i początki pracy w zawodzie weterynarza

Urodził się 26 marca 1903 roku w Łomży. Po ukończeniu gimnazjum postanowił wyjechać do Warszawy, aby rozpocząć studia na Wydziale Weterynaryjnym Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom lekarza weterynarii odebrał w 1931 roku i od razu rozpoczął pracę w zawodzie. Wrócił do swojego rodzinnego miasta i po trzech latach otrzymał zaszczytną posadę powiatowego lekarza weterynarii. W międzyczasie dr Podbielski ożenił się z Zofią Mogielnicką. Wraz z żoną postanowił przeprowadzić się do pobliskiej miejscowości Kolno, w której został zatrudniony na stanowisku prezesa Rady Nadzorczej w Spółdzielni Mleczarskiej.

 

Jego wielką zasługą było uchronienie mleczarni przed bankructwem. I kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w doskonałym kierunku, nastał rok 1939 i wybuchła II wojna światowa. Doktor został powołany do wojska, gdzie objął funkcję szefa szpitala dywizyjnego. Wkrótce po tym dostał się do niemieckiej niewoli, a konkretnie trafił do obozu jenieckiego w Dęblinie. Wydostał się z niego między innymi za sprawą ogromnych starań żony. Po odzyskaniu wolności ponownie podjął się pracy w zawodzie weterynarza, ale nie został przy tym obojętny na losy ludzi. Współpracował bowiem z tajnymi organizacjami wojskowymi i dokładał wszelkich starań, żeby pomagać tym, którzy są w potrzebie.

 

Praca nad mikroelementami

Po zakończeniu wojny dr Podbielski wraz z małżonką przeprowadził się do Międzyrzecza Wielkopolskiego i tam dokonał przełomowego odkrycia. Mianowicie zauważył, że w miejscach, gdzie gleba uboga jest w miedź, mangan czy kobalt, występuje duża zachorowalność bydła. I wówczas właśnie rozpoczął prace nad preparatem bogatym w mikroelementy, który miał za zadanie pomagać chorym zwierzętom. Najpierw powstał preparat TP-1, a później TP-2, który doktor wraz z żoną postanowił przetestować na swoim organizmie. Bo nie jest przecież tajemnicą, że mikroelementy w organizmie pełnią ogromnie ważną rolę, a wszelkie niedobory mogą zaburzać pracę narządów i skutkować chorobami oraz złym samopoczuciem. W efekcie dr Podbielski zaczął leczyć ludzi, prowadząc do wyleczenia tych, którym medycyna konwencjonalna nie dawała szans. Swego czasu w Sądzie Powiatowym w Międzyrzeczu prowadzony był nawet proces, jakoby doktor nie miał uprawnień do leczenia ludzi. Sąd jednak nie dopatrzył się nieprawidłowości, a doktor mógł kontynuować swoje uzdrowicielskie działania. Warto podkreślić, że doktorowi Podbielskiemu wiele osób zawdzięcza powrót do zdrowia i wygranie z chorobą nowotworową dzięki odpowiedniej równowadze, którą zapewniają mikroelementy w organizmie. Badania preparatu TP2 w warunkach laboratoryjnych potwierdziły wysoką skuteczność w niszczeniu komórek nowotworowych raka piersi, płuc, jajnika, jelita grubego oraz raka prostaty. 

 

Na stronie podbielski.pl przeczytać można mnóstwo historii, które napłynęły od ludzi zawdzięczających Doktorowi zdrowie, a nawet życie. Obecnie preparat TP-2 zawierający żelazo, magnez, cynk, miedź i kobalt można zamówić za pośrednictwem Fundacji Doktora Podbielskiego za darmo. Misją Fundacji jest bowiem to, żeby preparat był dostępny dla każdego, bez względu na sytuację finansową. Bo ludzkie zdrowie i życie są najważniejszymi wartościami, o czym można się przekonać, zaglądając na stronę Fundacji – podbielski.pl.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij