Boks sztuka uderzania

Istnieją takie dyscypliny sportowe, które potrafią wywołać wiele kontrowersji, zwłaszcza jeśli mówimy o sportach kontaktowych, gdzie bardzo często występuje zwarcie z przeciwnikiem i kontuzje, których nie zawsze sposób uniknąć. Oczywiście wybierając boks, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście jest to dla nas bezpieczniejszy sport.

Tak naprawdę należy mieć na uwadze, że żaden kontaktowy sport, nie jest do końca bezpieczny. W niektórych środowiskach boks jest także przedmiotem dyskusji, jak i kontrowersji, ponieważ w nielicznych przypadkach przygoda na ringu kończy się tragicznie.

Walka i sport

Niektórzy z nas jednak kochają boks i płynące wraz z nim duże emocje, ponieważ nigdy nie wiadomo, który z zawodników wygra walkę. Boks to bardzo nieprzewidywalna dyscyplina sportowa, co sprawia, że właśnie wspomniana nieprzewidywalność, bardzo napędza zawodników, do jeszcze większego skupienia na ringu. W boksie liczy się tylko sam atak, ale i obrona, która jest bardzo istotna. Tak naprawdę boks nie jest wyzwalaczem agresji, zwłaszcza jeśli jest on prowadzony w określonych warunkach. Sport to sport i jak w każdej innej dyscyplinie sportowej, tak samo i w boksie istnieją zagrożenia. Właśnie tak należy sobie to dzisiaj tłumaczyć i nie szukać w tym wszystkim koniecznego zła, ponieważ boks jako dyscyplina sam w sobie nie jest zły.

Sztuka uczenia się

Oczywiście dużą sztuką jest opanować wszystkie tajniki boksu, bo bez nich sam boks nie jest sztuką zachowania się na ringu, tylko zwyczajnym chaosem, który bardzo często możemy widzieć na ulicy. W tego typu wypadkach na pewno boks nie jest odpowiednim wyjściem, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak należy wyprowadzać cios. Bo prawdziwego rzemiosła bokserskiego trzeba się nauczyć. Nic nie przychodzi samo, dlatego tylko nieliczne osoby, są w stanie opanować boks na odpowiednim poziomie. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego zrobić, to lepiej, żeby taka osoba, unikała ringu.

Gdy pojawi się gong

Boks to mimo wszystko niebezpieczne zajęcie, a każdy, kto decyduje się na trening takiego, a nie innego sportu musi zawsze liczyć się z ryzykiem. Należy mieć świadomość, że boks to nie jest lekki kawałek chleba i że bardzo łatwo jest się przejechać. Niestety, ale nawet sami zawodowcy, są w stanie potwierdzić, że boks nie zalicza się do najbezpieczniejszej dyscypliny sportowej, dlatego lepiej robić wszystko ostrożnie i nie starać się walczyć z zawodowcami bez przygotowania. Taka walka najpewniej zakończyłaby się kontuzją, dlatego lepiej uczyć się i dopiero z czasem podejmować coraz trudniejszych przeciwników, nigdy na odwrót. Oczywiście wiele jest dzisiaj sportów walki, a boks jest zaledwie jedną z nich, ale należy mieć świadomość, że niezależnie od tego, jaki sport kontaktowy trenujemy, to i tak jesteśmy zagrożeni kontuzją. Czasem uraz może nastąpić po źle zadanym ciosie lub po trafieniu przeciwnika. Tak naprawdę sportowiec nigdy nie jest w stanie powiedzieć, kiedy pojawi się problem, dlatego trzeba być zawsze przygotowanym na każdą ewentualność. Pamiętajmy, że boks to przede wszystkim dyscyplina sportowa, dla prawdziwych twardzieli. Tak, więc zanim podejmiemy decyzję o trenowaniu boksu, powinniśmy się dobrze nad tym wszystkim zastanowić, tylko odpowiedni wybór da nam szansę zaistnienia w ringu i przede wszystkim odpowiednie przygotowanie sprawi, że nie zrobimy sobie w ringu krzywdy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij