Czy akumulatory żelowe nadają się do schodołazów?

Schodołazy to idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Urządzenie to pomoże Tobie pokonać bariery architektoniczne czyli schody. Będziesz mieć możliwość zjazdu lub wjazdu nawet po krętych czy wąskich schodach. Jednak, żeby służyły Ci w odpowiedni sposób musisz wybrać dobry akumulator.

Akumulatory do schodołazów – jakie wybrać?

Schodołaz umożliwia osobom niepełnosprawnym lub ich opiekunom korzystanie ze schodów wszędzie tam, gdzie nie ma na przykład windy, czy ruchomych podjazdów. Żeby spełniał swoje zadanie ważne jest abyś dobrał do niego odpowiednią baterię. Musisz wiedzieć, jaki posiadasz model schodołazu, czy posiada on jeden, czy dwa akumulatory. Istotne jest abyś sprawdził dane techniczne, jakie musi posiadać twój akumulator np.: napięcie 12V czy 24V, natężenie AH akumulatora. Przed kupnem sprawdź wymiary akumulatora – jego wysokość, długość i szerokość. Pomoże Ci to uniknąć kłopotu, że będzie za duży albo za mały. Możesz wybrać opcję zakupu baterii tradycyjnej lub żelowej. Wybierając akumulatory do schodołazów musisz wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki. Przed kupnem sprawdź czy jest możliwa dostawa kurierem zakupionego towaru.

Czy zamiennik akumulatora jest dobrym rozwiązaniem?

Zamiennik może być bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na niższą cenę niż w przypadku oryginalnych produktów. Wiele zamienników cechuje również dobra jakość. W szczególności przy wyborze zamiennika akumulatora musisz wziąć pod uwagę jaką posiada on żywotność, czy dana bateria wykonana jest z materiałów wysokiej jakości porównywalnych do oryginałów. Porównaj też opis zamiennika z oryginałem. Zamienne baterie do schodołazów czy też baterie do sprzętu rehabilitacyjnego możesz zamówić w Internecie, ale zawsze przed kupnem upewnij się, jakie opinie posiada ten sprzęt i firma sprzedająca taki akumulator. Pomoże Ci to zorientować się czy będzie to dobry zakup.

Dlaczego akumulator żelowy jest bezpieczny?

Akumulator żelowy jest bardzo trwały i bezpieczny. Wykonany jest on z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Jest bardzo wydajny. Dobrze sprawdzają się jako baterie do schodołazów. Produkty te są przyjemne dla środowiska, ponieważ nie emitują do atmosfery oparów kwasu siarkowego. Posiada on większą odporność na wstrząsy, uderzenia czy ekstremalne temperatury. Nie wymaga stawiania go w pozycji poziomej w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów. Szczelna konstrukcja ułatwia obsługę i zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania, więc nie musisz martwić się o żadne wycieki z akumulatora. Wszystkie te zalety powodują, że zakup akumulatora żelowego to bardzo dobry wybór do dostosowanych do niego schodołazów.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij