Czy chemia basenowa szkodzi skórze?

Baseny to nieodłączne elementy naszego codziennego życia szczególnie latem, kiedy to warunki atmosferyczne nie sprzyjają odpoczynkowi nad brzegiem wody. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się baseny, które możemy ustawić we własnym ogródku.

Co prawda, wiele osób korzysta także z otwartych akwenów wodnych, jak i z zamkniętych pływalni, jednak relaks w pobliżu własnego domu to zdecydowanie większa frajda, zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców.

Jeśli zdecydujemy się na baseny ogrodowe poliestrowe to powinniśmy pamiętać również o tym, aby zapobiec rozwojowi mikroorganizmów w wodzie czy też zarastaniu basenu algami. Nie da się ukryć, że jest to jeden z większych problemów, z którymi muszą się zmierzyć posiadacze nawet niewielkich zbiorników wodnych.

Wykorzystanie chemii basenowej

Chemia basenowa jest niezwykle chętnie wykorzystywana przez właścicieli basenów różnych rozmiarów. Co więcej, niejeden producent basenów, taki jak choćby Pool Design Company, od razu przy zakupie basenu poleca nam konkretne produkty, które pozwalają na utrzymanie odpowiedniego odczynu wody czy zapobieganie rozwojowi mikroorganizmów.

Jak wiadomo, środowisko wodne, a w tym właśnie baseny poliestrowe są jednymi z najbardziej narażonych na rozwój różnego rodzaju mikroorganizmów miejsc.

Wilgotne i często nagrzane miejsca sprzyjają namnażaniu się bakterii i innych drobnoustrojów. Koniecznie powinniśmy zadbać o zakup odpowiedniej chemii basenowej, jeśli chcemy korzystać z basenu przez długi czas nie narażając się na niebezpieczne choroby.

Wpływ chemii basenowej na człowieka

Wiele osób zastanawia się, czy chemia basenowa wykorzystywana w tego typu miejscach oddziałuje na naszą skórę i organy wewnętrzne. Trzeba przyznać, że wiele zależy tutaj od rodzaju używanych środków, ponieważ niektóre bardziej agresywne preparaty w istocie mogą negatywnie wpływać na nasz organizm.

Z drugiej strony, z biegiem lat na rynku dostępne są coraz łagodniejsze a równie skuteczne preparaty, które są wykorzystywane w miejscach takich, jak baseny poliestrowe krajowych producentów, takich jak choćby ten: http://www.pool-design.pl/baseny-ogrodowe-kapielowe-niecki/.

Producent basenów bardzo często do wyrobu dołącza próbki różnych preparatów, które trzeba wykorzystywać w regularnej pielęgnacji narażonych na działanie drobnoustrojów miejsc. Warto korzystać z takich ofert, ponieważ dzięki temu możemy zapewnić sobie i wszystkim korzystającym z basenu osobom całkowite bezpieczeństwo.

Co ważne, jeżeli zauważymy że środki chemiczne, które stosujemy podrażniają skórę, należy je wyeliminować oraz zwrócić się po poradę do lekarza. Z pewnością wystarczy zmiana preparatów na inne i odpowiednia pielęgnacja ciała.

Przyszłość chemii basenowej

W kolejnych latach możemy spodziewać się, że na rynku pojawią się nowe preparaty pozwalające na zadbanie o baseny poliestrowe a przede wszystkim o ich czystość i bezpieczeństwo korzystających z nich osób.

Oczywiście, chemia wykorzystywana na basenach musi być na tyle agresywna, aby niszczyć mikroorganizmy, jednak z drugiej strony jest ona zdecydowanie łagodniejsza niż jeszcze kilka lat temu.

W dzisiejszych czasach możemy zainwestować już w całkiem łagodne tabletki do basenów czy specjalne proszki, które o wiele rzadziej mają w składzie popularny w dezynfekcji basenów chlor.

Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zainwestowanie w baseny ogrodowe poliestrowe, skoro metody dezynfekcji takich niewielkich zbiorników są o wiele łagodniejsze niż w przypadku krytych pływalni.

Dzięki temu, że środki, które wykorzystujemy mają zbilansowany skład możemy dzisiaj już bez obaw często korzystać z basenów, a pomimo tego nie narażać swojej skóry na podrażnienia czy wysuszenie. Jest to bardzo ważne szczególnie dla małych dzieci, które mają o wiele delikatniejszą skórę niż dorośli.

Korzystanie z preparatów chemicznych w celu zabezpieczenia wody przed rozwojem mikroorganizmów przy jednoczesnym zachowaniu jej krystalicznej czystości, jest jak na razie konieczne.

Ale kto wie, czy za parę lat nie pojawi się jakaś alternatywna metoda oczyszczania wody basenowej, która zupełnie nie będzie szkodliwa ani dla człowieka, ani dla otaczającego go świata? W tej dziedzinie następuje ciągły rozwój i co kilka lat pojawiają się nowe metody oczyszczania wody zatem możemy się spodziewać, że niebawem coś się pod tym względem zmieni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij