Czy istnieje coś takiego jak typ urody i jak go rozpoznać?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje coś takiego jak typ urody i jak go rozpoznać. Jego odkrycie mogłoby pomóc w codziennym dbaniu o urodę, zwłaszcza kobietom, w dobrze odpowiednich ubrań, kolorów czy dodatków. Odpowiedzią może być analiza kolorystyczna, która dzieli typy urody na podstawie pór roku.

Analiza kolorystyczna

Podział urody na pory roku zakłada, że istnieją cztery główne typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. Wiosna i jesień określane są jako ciepłe typy kolorystyczne, z kolei lato i zima to warianty zimnego typu urody. Oczywiście każda pora roku może dzielić się również na swoje podtypy, bowiem trudno niekiedy sklasyfikować daną urodę według ogólnych wytycznych.

Jednak rozpoznając swój typ w ogólnym podziale może być już wystarczająco usatysfakcjonowanym, ponieważ wytyczne odnośnie makijażu czy ubioru są podobne dla wszystkich podtypów danej pory roku. Czym więc charakteryzują się poszczególne typy urody?

Delikatna jak wiosna

Wiosna to najjaśniejszy ze wszystkich typów urody, najbardziej też promienny i kolorowy. Panie o tym typie urody najczęściej mają jasne włosy, począwszy na jasnym blondzie po brąz. Charakterystyczne są jednak złote i rudawe akcenty, nadające ciepłej tonacji.

Podobnie będzie również z cerą, zazwyczaj będzie ona jasna, niekiedy wręcz blada, jednak odnaleźć można bijące od niej ciepło, na przykład lekko brzoskwiniowy odcień skóry. Oczy wiosny będą mieć najczęściej zielonkawe ubarwienie, zdarzają się również oczy brązowe, piwne czy też niebieskie.

delikatna-jak-wiosna

Osoby o typ typie urody, nie potrzebują mocnych i wyrazistych akcentów, aby podkreślić urodę. Dobrze jest stawiać na jasne i ciepłe odcienie, tak aby podkreślały one urodę, nie zaś ją przerysowywały. Odpowiednie będą odcienie: jasny zielony, żółty i pomarańczowy, brzoskwiniowy, ciepłe warianty niebieskiego i różowego.

Tajemnicza jak lato

Letni typ urody bywa bardzo często spotykany w Polsce, nie oznacza jednak to, że nie jest on wyjątkowy sam w sobie. Włosy tej pory roku mogą mieć rozmaite odcienie, począwszy od platynowego blondu po mysie odcienie brązu. Warunek jest jeden, odcień ten posiada więcej zimnych, nieco szarawych tonów. Podobnie jest z odcieniem skóry, zazwyczaj jest ona jasna, jednak trudno znaleźć na niej ciepłe akcenty.

Oczy lata zwykle będą zimne, najczęściej w odcieniach pięknego, jasnego błękitu. Lato to dosyć eteryczny typ urody i takie też powinno się dobierać barwy. Idealne okazują się wszelkie kolory pastelowe, jasne odcienie niebieskiego, szarości czy jasne róże. Aby podkreślić urodę lata, nie są potrzebne intensywne barwy czy mocny makijaż.

Intensywna jak jesień

Kolejna pora roku będzie spokrewniona z wiosną ze względu na ciepłe odcienie jakie występują przy obu typach urody. Jesień jednak będzie znacznie ciemniejszą porą roku. Jej oczy, choć w rozmaitych odcieniach zieleni czy brązu, będą ciemniejsze. Włosy mogą przybierać kolory od ciemnego blondu, przez wszelkie odcienie brązów i rudości, aż po ciemny brąz.

intensywna-jak-jesien

Odcień skóry tego typu przypomina zazwyczaj opaleniznę, skóra jest muśnięta brązowymi i miodowymi akcentami. Spoglądając na ten typ urody, można dostrzec złote akcenty i tym właśnie odróżnia się od jaśniejszej wiosny.

Dla jesieni odpowiednie będą wyraziste, ciepłe odcienie. Mogą to być wszelkiego rodzaju brązy, ciemne zielenie, intensywne czerwienie i rudości. Jesień to typ urody, który może zaszaleć z kolorami, także w przypadku makijażu.

Wyrazista jak zima

Zimę uznać można za najbardziej wyrazisty, nierzadko kontrastowy typ urody. Od lata różni się znacznie ciemniejszą tonacją, choć odcienie jej towarzyszące również są zimne. Włosy przybierać mogą intensywne, chłodne odcienie, począwszy od śnieżnego blondu, a skończywszy na czerni.

wyrazista-jak-zima

Kolor oczu zwykle jest ciemny, mogą być to głębokie odcienie niebieskiego, zielone lub czarni. Odcień skóry może być zarówno porcelanowy, jak i też ciemnobrązowy. Charakterystyczny jest jednak zimny odcień bez złotych czy brzoskwiniowych akcentów.

Zima doskonale wygląda w towarzystwie zimnych i ciemnych kolorów. Sprawdzą się w tym przypadku mocne odcienie niebieskiego, granaty, fiolety i chłodne czerwienie. Wyrazistość tego typu urody sprawia, że powinno się ją podkreślać intensywnymi barwami, aby odpowiednie elementy urody zostały dobrze podkreślone.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij