Czym jest psylocybina i jakie ma zastosowanie?

Psylocybina to substancja, która budzi wiele kontrowersji. Głównie ze względu na swoje pochodzenie – naturalnie występuje w grzybach halucynogennych. Czym jest psylocybina? Czy jej działanie rzeczywiście jest tak niebezpieczne? Czy psylocybina jest legalna w Polsce? Dowiedz się, gdzie wykorzystywana jest ta substancja i jakie może mieć zastosowania w przyszłości.

Czym jest psylocybina?

Psylocybina to organiczna substancja chemiczna występująca w setkach gatunków grzybów psylocybinowych. Te grzyby rosną w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Jest organiczną substancją chemiczną o właściwościach psychodelicznych. Psylocybina była używana od wieków w ceremoniach religijnych. Obecnie przeprowadzane są liczne badania na temat tej substancji. Przez jej zastosowanie w przeszłości psylocybina ma przypisanych wiele negatywnych cech. Natomiast naukowcy starają się znaleźć nowe i bardziej przydatne zastosowanie dla tej substancji.

Leczenie długotrwałej i ciężkiej depresji jest jedną z najtrudniejszych chorób do leczenia. Jedyną opcją dla pacjentów jest przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych, co może przynieść skutki dopiero po długim czasie od rozpoczęcia terapii. Naukowcy z Johns Hopkins University School of Medicine wprowadził psilocybinę jako potencjalną alternatywną terapię dla tych pacjentów. Przeprowadzili oni badanie nad skutkami psilocybiny. Badaniem objęto 27 pacjentów cierpiących na długotrwałą i ciężką depresję. Wyniki wykazały, że związek aktywny miał znaczący wpływ na zmniejszenie lęku i depresji. Zwiększył również pozytywne nastroje u pacjentów. Doprowadziło to badaczy do wniosku, że psylocybina może być skutecznym sposobem wspomagania leczenia długotrwałej i ciężkiej depresji. Te badania są ważne, ponieważ mogą prowadzić do nowych sposobów leczenia depresji i zaburzeń lękowych.

Nie jest to jedyne badanie prowadzone nad tą substancją. Naukowcy przewidują, że może mieć znaczne szersze zastosowanie i przynieść jeszcze więcej pozytywnych efektów. Poza leczeniem depresji prowadzone są również badania między innymi mające na celu sprawdzenie wpływu psylocybiny na zaburzenia jedzenia, czy stany lękowe. Naukowcy wiążą duże nadzieje z tą substancją i w przyszłości na pewno nieraz o niej usłyszymy.

Czy psylocybina jest legalna w Polsce?

Produkcja, sprzedaż lub posiadanie psylocybiny jest w Polsce nielegalna. Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce ściśle określa substancje uznane za legalne. Ustawa ta zawiera listę substancji, które są uważane za substancje psychotropowe, w tym psylocybinę. W związku z tym niemożliwe jej spożywanie, wytwarzanie, ani handel nią na rynku.

Natomiast są przypadki, gdy posiadanie psylocybiny jest całkowicie legalne i dozwolone. Przypadkiem takim jest prowadzenie badań naukowych nad tą substancją. W tym celu jednostki, które wyraziły chęć analizy psylocybiny, muszą mieć zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Zezwolenie takie wydawane jest do prowadzenia badań tylko dla ściśle określonych substancji, a centra takie są kontrolowane, czy przestrzegają wyznaczonych procedur.

Czym są growkity?

Zestawy do uprawy grzybów psylocybinowych to szybki i łatwy sposób na rozpoczęcie uprawy grzybów. Growkit to rodzaj zestawu, który zawiera wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia uprawy grzybów w domu. Zestawy zawierają wszystkie niezbędne elementy, takie jak zarodniki, podłoże i pojemnik. Oczywiście w zależności od rodzaju wybranego zestawu będzie się on różnić składem. Przed zakupem zastanów się, jaki rodzaj grzybów psylocybinowych chcesz hodować. Growkity można w łatwy sposób kupić przez internet. Zarodniki grzybów nie zawierają substancji psychoaktywnych, dlatego obrót nimi i ich posiadanie są w pełni legalne. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów grzybów psylocybinowych, ale gatunkiem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest Golden Teacher. Odmiana ta jest uwielbiana zarówno przez początkujących badaczy, jak i przez tych bardziej doświadczonych. wyróżnia ją przede wszystkim rozmiar otrzymanych z hodowli grzybów. Kapelusze grzybów Golden Teacher mogą osiągnąć średnicę nawet do 5 centymetrów. Jest to gatunek, który zyskuje popularność zarówno wśród początkujących, jak i ekspertów. Zarodniki Golden teacher w sklepie magictrip.pl to świetna propozycja, jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z uprawą grzybów. 

Jak wyhodować grzyby psylocybinowe?

Growkity znacznie ułatwiają hodowlę grzybów psylocybinowych, natomiast, aby otrzymać grzyby najwyższej jakości, które nadadzą się do późniejszych badań, trzeba przestrzegać pewnych reguł. Przede wszystkim zadbaj o higienę zarówno swoją, jak i otoczenia, w którym pracujesz. Przed przystąpieniem do pracy umyj dokładnie ręce i swoje stanowisko. Jeśli chcesz lepiej przygotować swoje stanowisko do hodowli, kupiony zestaw możesz przechowywać do 6 miesięcy w lodówce. Następnie otwórz zestaw i namocz znajdujące się w środku podłoże. Pamiętaj, aby używać do tego ciepłej wody, nie gorącej, ani zimnej. Zadbaj również o to, aby podłoże było wilgotne, ale nie przelane. Jeśli w pierwszej fazie użyjesz zbyt dużej ilości wody, odlej jej nadmiar i zostaw podłoże na chwilę do odcieknięcia. Przygotowane podłoże możesz przełożyć do torby, która będzie pełnić funkcję szklarni. Wsyp podłoże i dolej do niego szklankę ciepłej wody, która zostanie wykorzystana do wzrostu grzybów. Gdy to zrobisz, zamknij torbę spinaczami dołączonymi do zestawu.

Aby zapewnić jak najlepsze warunki wzrostu, umieść swoją hodowlę w ciepłym środowisku. Nie zaleca się wystawiać podłoża z zarodnikami na bezpośrednie działanie źródła ciepła czy promieni słonecznych. Gdy wykonasz te wszystkie kroki, po około 15 dniach, będziesz mógł zebrać pierwsze grzyby psylocybinowe.

Partnrem artykułu jest sklep magictrip.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij