Dlaczego na lotnisko nie warto dojeżdżać taksówką czy autobusem?

W obecnych czasach podróże samolotem stały się prawie tak samo powszechne, jak podróże autobusem czy pociągiem. Ludzie coraz częściej podróżują nie tylko w celach turystycznych, ale też biznesowych. Tylko czym dostać się na lotnisko, żeby zapewnić sobie spokój i komfort? Dostępnych jest kilka opcji, np. taksówka, komunikacja miejska lub podróż własnym autem. Niestety te dwie pierwsze nie do końca są komfortowe. W tym artykule opiszemy, dlaczego tak jest.

Niestabilny harmonogram komunikacji miejskiej

Jednym z największych wyzwań podróżowania komunikacją miejską jest związany z nią niestabilny harmonogram. Autobusy czy pociągi mogą być opóźnione z różnych powodów, takich jak korki drogowe, awarie techniczne czy problemy z przesiadkami. To może stwarzać niepewność co do czasu dotarcia na lotnisko, co może być szczególnie stresujące, jeśli masz ograniczony czas na odprawę. 

Korzystając z komunikacji miejskiej, często musisz zmieścić się w miejscach siedzących razem z bagażem. W zatłoczonych autobusach lub metrze trudno znaleźć wystarczająco dużo miejsca na walizki czy torby podróżne. Ograniczenie przestrzeni może sprawić, że podróż staje się niewygodna, a bagaż może ulec uszkodzeniu, czego przecież nikt nie chce. 

Kłopoty z dostępnością taksówek

Także podróż taksówką pod lotnisko nie jest idealna. Co prawda jest to wygodny środek transportu, jednak jego dostępność nie zawsze jest gwarantowana. Zwłaszcza w godzinach szczytu czy w nocy może być z tym problem — zwiększa się ryzyko spóźnienia na lotnisko. Dodatkowo analogicznie nikt nie chce po męczącej podróży czekać pod lotniskiem na taryfę. Trzeba też wspomnieć o tym, że niektóre taksówki mogą próbować naliczyć zawyżone opłaty, wykorzystując fakt, że jesteśmy podróżującymi turystami.

Podróż własnym autem

Doskonałą alternatywą dla autobusów, pociągów czy taksówek jest własny pojazd. Oczywiście samochód trzeba pod lotniskiem pozostawić na płatnym parkingu, jednak cena jest warta świeczki. Podróż własnym autem to przede wszystkim komfort, oszczędność czasu i spokój ducha. 

Parking Balice cena nie jest wygórowana. Za miejsce parkingowe pod lotniskiem trzeba zapłacić tylko 35 zł za dobę. Dostępne są też specjalne abonamenty, które oferują jeszcze korzystniejsze warunki umowy. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij