Gadżety online – Polski rynek sklepów erotycznych

Gadżety online – Polski rynek sklepów erotycznych

Sklepy typu sex shop na dobre wpisały się w krajobraz polskich miast. Polacy przestali je traktować jako miejsca dziwne, krępujące czy niemoralne. Choć do teraz bywa, że zanim wejdą do środka, kilka razy przejdą się wzdłuż i wszerz budynku. Przy zakupach gadżetów erotycznych najbardziej cenimy dyskrecję. Dlatego coraz częściej wybieramy sklep erotyczny w wersji online.

Dynamiczny rynek

Polski rynek sklepów erotycznych w stosunku do zachodniego ma nadal sporo do nadrobienia. Jednak nasza droga do tego segmentu jest nieco inna niż w krajach bardziej obeznanych z erotyką. Europa Zachodnia miała kilkadziesiąt lat na oswojenie się z widokiem sex shopów zanim zaczęła się era zakupów w Internecie. W Polsce ten czas jest mocno skrócony. Od prawdziwego boomu sex shopów w przestrzeni publicznej minęło niewiele ponad 20 lat. Część klientów, zainteresowanych artykułami erotycznymi jeszcze nie odwiedziła sklepów stacjonarnych a już zdążyła zrobić zakupy w sieci. Statystyki pokazują, że branża erotyczna nie jest już zdominowana przez mężczyzn. Klientami sklepów są zarówno panowie (nieco ponad 54 proc), jak i panie(około 46 proc).

Klient w sieci

Badając, jakie grupy klientów trafiają do sklepów stacjonarnych a jakie wybierają sklep erotyczny w Internecie widać różnicę wiekową. Punkty stacjonarne częściej odwiedzają osoby w średnim wieku, zakupy w sieci to domena osób młodszych. Najwięcej zamówień online pochodzi od osób pomiędzy 25 a 34 rokiem życia. Zaraz za nimi plasuje się kategoria wiekowa 18 – 24 lata. Klientów w wieku powyżej 50 lat jest zaledwie kilka procent. Mimo, że zwykle w dużych miastach nie brak stacjonarnych sklepów erotycznych, to właśnie ich mieszkańcy najchętniej kupują w sieci. W składaniu zamówień online przodują osoby, mieszkające w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu. Najchętniej kupujemy żele intymne i bieliznę erotyczną. Dużym zainteresowaniem cieszą się specyfiki, poprawiające męską witalność. Zarówno jako suplementy, jak i różnego typu żele lub kremy. Nieco spadło zainteresowanie filmami dla dorosłych, ponieważ Internet ma wiele miejsc, gdzie można je obejrzeć za darmo.

Coraz lepszy asortyment

Oferta sklepów erotycznych początkowo nie porażała różnorodnością oraz jakością. Wielu amatorów gadżetów miało okazję kupić i przetestować wątpliwej jakości zabawki erotyczne, których żywot był stosunkowo krótki. Ostatnie lata przyniosły ogromny przełom w kategorii jakości. Dla wiodących producentów jesteśmy rynkiem konsumentów, o których warto walczyć. Coraz częściej światowe nowości wchodzą do sprzedaży w Polsce w porównywalnym czasie jak w krajach zachodnich. Nie omijają nas wszystkie trendy, w tym moda na alternatywne porno, które mocno różni się fabułą od klasycznych filmów dla dorosłych. Osoby mniej obeznane z gadżetami erotycznymi mogą liczyć na fachową poradę. Jeśli ktoś nie ma śmiałości zadać kilka pytań sprzedawcy w sklepie stacjonarnym, sklepy online służą dokładnymi opisami kategorii oraz poszczególnych produktów.

Sklepy erotyczne nie onieśmielają jak kiedyś. Traktujemy je jak kolejną branżę, do której zaglądamy w razie potrzeby.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij