Indoor cycling - idealny sposób na utratę zbędnych kilogramów

Indoor cycling – idealny sposób na utratę zbędnych kilogramów

Rowery treningowe, z których możemy korzystać we własnym domu są coraz popularniejsze. Posiadają ogromną ilość zalet i naprawdę nie wiele wad. W dodatku, stanowią doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Indoor cycling, czyli jazda na rowerze stacjonarnym w pomieszczeniach zamkniętych popularna stała się już wiele lat temu. Początkowo na tego typu aktywność fizyczną można było pozwolić sobie wyłącznie na siłowni. Później, stopniowo rowery treningowe zaczęły pojawiać się także w naszych domach.

Wraz z upływem lat ceny i rozmiary rowerów stacjonarnych malały, a na zakup takiego urządzenia do ćwiczeń we własnym domu mógł sobie pozwolić przeciętny człowiek. Dlaczego stały się one tak popularne?

Aktywność fizyczna o każdej porze

W naszych bardzo zapracowanych, zabieganych czasach, gdy niemal każda godzina jest na wagę złota, rowery treningowe dają nam ogromną niezależność. Możemy ćwiczyć bez względu na porę roku, pogodę, a nawet porę dnia. Jeśli akurat pada i jazda na tradycyjnym rowerze mogłaby się skończyć przemoczeniem, a nawet i chorobą, rowerek stacjonarny gwarantuje nam idealne warunki do aktywności fizycznej. Jeśli mamy ochotę poćwiczyć, a za oknem nie tylko jest już ciemno, ale także prószy śnieg – rowerek oferuje nam odrobinę sportu w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Bezpieczeństwo

Wśród wielu zalet rowerów stacjonarnych warto wymienić także bezpieczeństwo. Możemy bowiem ćwiczyć bez wychodzenia z domu, nie narażamy się na kontakt z innymi użytkownikami drogi (np. samochodami), a upadek jest bardzo mało prawdopodobny.

Ćwiczymy w jednym, wybranym przez siebie miejscu i nie musimy się martwić, że chwila nieuwagi zakończy się rozbitym kolanem, solidnym guzem, złamaną ręką, czy kolizją z samochodem. Bez względu na pogodę za oknem czy porę roku, możemy po prostu cieszyć się spalaniem kalorii w zaciszu własnego domu.

Rowery treningowe to komfort i wygoda

Zdecydowaną przewagą nad tradycyjnymi rowerami jest wygoda i komfort. Użytkowanie rowerów stacjonarnych w domu nie tylko nie uzależnia naszej aktywności fizycznej od warunków panujących na zewnątrz, ale także pozwala nam na wiele swobody. Możemy włączyć sobie dowolny program w telewizji bądź ulubioną muzykę i po prostu spożytkować nadmiar energii, czy też odstresować się po ciężkim dniu.

Wystarczy ubrać dowolne, wygodne ciuchy i cieszyć się spalanymi kaloriami, nawet jeśli za oknem mróz. Nie musimy czekać, aż warunki panujące na zewnątrz będą korzystne do tego, by pojeździć na rowerze. Możemy to robić zawsze, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Rowery treningowe to przede wszystkim wygoda użytkowania, ale i przyjemność sama w sobie.

Nowoczesne rowery treningowe

Niegdyś tego typu urządzenia do ćwiczeń były duże, ciężkie i zajmowały sporo miejsca w mieszkaniu. W dodatku, niemal w ogóle nie było możliwości złożenia takiego urządzenia do mniejszych rozmiarów. Rowery treningowe oferowane obecnie są znacznie mniejsze, lżejsze, bardziej poręczne, a przy tym często istnieje możliwość złożenia choć niektórych elementów urządzenia, aby zaoszczędzić miejsce w domu.

Ponadto, nowoczesne rowery treningowe wyposażone są w regulację trudności obrotów oraz niewielki monitor, który liczy spalone kalorie i wyświetla wiele pomocnych informacji, jak np. czas aktywności fizycznej, tętno, czy ile jeszcze powinniśmy przejechać, aby pozbyć się konkretnej ilości kalorii, którą określimy na początku treningu. Wszystko po to, aby umilić użytkowanie urządzenia i zapewnić wysoki komfort jego użytkowania.

Wady rowerów stacjonarnych

Rowery treningowe jak wszystko inne, posiadają także swoje wady. Przede wszystkim, zajmują miejsce w mieszkaniu. Tradycyjny rower często możemy zaprowadzić do piwnicy, gdzie poczeka, aż znów zdecydujemy się na niego wsiąść. Noszenie rowerka stacjonarnego do piwnicy i do domu za każdym razem, gdy zechcemy poćwiczyć jest raczej niemożliwe i prędzej czy później ostudzi nasz zapał do korzystania z niego.

Ponadto, rower stacjonarny to zwykle aktywność fizyczna w domu. W przypadku tradycyjnych rowerów, możemy ćwiczyć na świeżym powietrzu i dotlenić się. Choć ze świeżego powietrza możemy korzystać najczęściej w określonych porach roku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij