Jak wymienić sprężarkę do klimatyzacji

Samochód to bardzo skomplikowana maszyna, ponieważ do jego prawidłowego funkcjonowania wymaga się odpowiedniego działania wszystkich komponentów. Jeśli któryś układ w samochodzie nawali, to konieczna jest jego wymiana, co zajmuje nam nie tylko czas, ale jednocześnie mówimy o bardzo kosztownych rozwiązaniach dla każdego. Nic dziwnego, że wiele osób stara się unikać uszkodzeń, ale tak naprawdę układ klimatyzacji potrafi napsuć nam sporo krwii, zwłaszcza w momencie, gdy nagle nawali, zupełnie bez powodu.

Oczywiście w tego typu przypadkach, powinniśmy być przygotowani na wymianę konkretnych części, ponieważ najczęstszą przyczyną uszkodzeń, jest po prostu zbyt długie działanie określonych elementów, które z biegiem lat mogą się zatrzeć lub uszkodzić, przez co automatycznie cały mechanizm siada w ciągu jednej chwili.

Uważajmy na elementy klimatyzacji

Jeśli zdajemy sobie sprawę z powagi zagrożenia, to powinniśmy zastanowić się nad całkowitą wymianą sprężarki do klimatyzacji. To bardzo rozsądny ruch z naszej strony, ponieważ w ten sposób o wiele łatwiej jest zapobiec awarii czy uszkodzeniu danego elementu. Tak więc w praktyce, takie działania jak najbardziej się spisują. Zawsze jednak trzeba mieć nadzieję, że sprężarkę da się uratować, jeśli nie uległa ona uszkodzeniu, to istnieje możliwość właściwego przeczyszczenia układu klimatyzacji. Warto dodać, że w niektórych przypadkach, takie działanie okazuje się skuteczne, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić, na wymianie nowego układu.Oczywiście nie wolno nam płukać sprężarki za pomocą azotu czy innych czynników chłodzących, ponieważ takie działanie, okazuje się całkowicie bezskuteczne. Jeśli planujemy czyszczenie sprężarki, to powinniśmy robić to jedynie przy pomocy specjalistycznej substancji. Warto dodać, że wszystkie czynności konserwacyjne wykonuje się pod wysokim ciśnieniem, a najlepiej zrobić to za pomocą metody pulsacyjnej. Niezależnie od tego, jak postąpimy, po czyszczeniu należy wymienić filtr czynnika chłodniczego.

Błędy się zdarzają

Nie powinniśmy zostawiać starego filtra, ponieważ nie spisze się on już tak dobrze, jak nowy filtr. Jeśli chcielibyśmy zakupić używany osuszacz, to taki zakup, na pewno mija się z celem i nie warto tego robić. Osuszacze prawidłowo powinny zostać zamontowane, zaraz po zakupie, po to, aby nie wchłaniały one dużej ilości wilgoci z otoczenia. Im więcej wilgoci, tym większa szansa, że osuszacz stanie się nieprzydatny, ponieważ nie sprawdzi się on już w takim stanie.Należy pamiętać, że po całkowitym zmontowaniu, całość należy uszczelnić i wykonać tak zwaną próżnie, aby wszystko funkcjonowało, we właściwy sposób. Trzeba mieć na uwadze, że nie tylko filtr ulega uszkodzeniu, ale i skraplacz, czyli główna chłodnica klimatyzacji. Ma on dość nietypową konstrukcję, przez co nie jesteśmy w stanie go do końca oczyścić.

Całość musi funkcjonować

Wiele osób wymienia również dyszę dławiącą, ponieważ cały układ klimatyzacji musi zacząć na nowo funkcjonować. Każdy inny element wspomnianego układu, powinien być wyczyszczony we właściwy sposób, nie można tutaj popełnić błędu, ponieważ, może to mieć fatalne skutki, dla wspomnianej klimatyzacji.Pamiętajmy, że wymiana takiej sprężarki nie jest szczególnie skomplikowana, ale musimy uważać, aby podczas czynności nie uszkodzić kompresora. Każde czyszczenie wymaga od nas precyzji i właściwej skuteczności, tylko w taki sposób będziemy w stanie poradzić sobie z oczyszczeniem układu klimatyzacji w samochodzie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij