Jaki rower kupić na długie trasy

Lubisz jeździć na rowerze, ale twój stary jednoślad najlepsze lata ma dawno za sobą? Poważnie rozważasz zakup nowego roweru i tutaj pojawia się pytania – jaki rower będzie najlepszym wyborem? Mamy kilka propozycji, które na pewno warto wziąć pod uwagę.

Rower szosowy

Pierwszym i oczywistym wyborem dla każdego, kto poważnie bierze pod uwagę kupno roweru na długie trasy, jest rower szosowy. Co można powiedzieć na jego temat? Przede wszystkim to, że jest to rower na cienkich oponach. Dzięki temu można uzyskać minimalne opory toczenia, a tym samym realne staje się rozwijanie dużych szybkości jazdy przy minimalnym wysiłku. Jazda na rowerze szosowym może być bardzo wygodna i przyjemna, pod warunkiem że poruszamy się po drogach utwardzonych. Jeśli zamierzamy swoje trasy rowerowe prowadzić po leśnych duktach lub szutrze, koniecznie trzeba wybrać rower na szerszych oponach i bardziej wytrzymałej konstrukcji.

Rower elektryczny

Od pewnego czasu w sprzedaży mamy do wyboru bogatą gamę rowerów elektrycznych. Są to tak zwane rowery ze wspomaganiem, ułatwiające jazdę pod górkę i w innym trudnym terenie. Rowery elektryczne posiadają wbudowany akumulator, który należy okresowo ładować z sieci. Od jego pojemności, a także zastosowanego napędu zależy maksymalny zasięg i moc, jaką może wygenerować. Początkowo rowery elektryczne były niedoceniane przez użytkowników, a czasami wręcz wyśmiewane. Wszystko się jednak zmieniło wraz z tym, jak mocno urosła gama dostępnych jednośladów. Dziś każdy może znaleźć dla siebie odpowiadający mu rower elektryczny – miejski, turystyczny, górski. Dzięki temu że możemy liczyć na dodatkową moc ułatwiającą jazdę, realne staje się organizowanie dłuższych wypraw, bez obaw że braknie nam sił na powrót do domu.

Ile kosztuje dobry rower?

Rower rowerowi nie równy. Chcąc kupić taki jednoślad, trzeba zabezpieczyć na ten cel kwotę od 500 złotych wzwyż. Dobrej jakości rowery mogą kosztować nawet 2000 złotych i więcej. Nie masz tylu pieniędzy na koncie, aby zapłacić za rower? Spokojnie – szybka pożyczka czeka aż ją weźmiesz i zrealizujesz swoje sportowe plany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij