Jakie okulary przeciwsłoneczne do jakiej twarzy

Jakie okulary przeciwsłoneczne do jakiej twarzy?

Większość z nas uwielbia gorące letnie słońce. Opalanie się, spędzanie czasu nad wodą, wędrówki po górach, czy lasach należą do stałego wakacyjnego repertuaru wielu osób. Czasami promienie słoneczne potrafią dać nam ostro w kość – zarówno skórze, jak i oczom. Stałym składnikiem naszego wakacyjnego bagażu podręcznego powinny być dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne. Na rynku znajduje się całe multum marek okularów, z których możemy skorzystać. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkuset, a nawet więcej, złotych. Jedno jest pewne – na dobrej kondycji własnych oczu nie warto oszczędzać.

  1. Twarz – okulary
  2. Zabezpieczenia

Twarz – okulary

Jakie okulary przeciwsłoneczne do jakiej twarzy

Przede wszystkim kształt – liczy się on dla nas wszystkich. Każdy chce wyglądać dobrze, a nawet lepiej niż milion dolarów. W przypadku okularów przeciwsłonecznych nietrafione stylizacje rzucają się od razu w… oczy. Rozróżniamy cztery podstawowe typy twarzy: kwadratową, okrągłą, owalną i trójkątną. W zależności od konkretnego kształtu powinniśmy dobierać rodzaj oprawek. Osoby z twarzą trójkątną dobrze wyglądają w oprawkach zaokrąglających obrys twarzy. Powinny się one wystrzegać okularów mocno geometrycznych, które mogą podkreślać zbyt szeroki podbródek (w przypadku trójkąta normalnego) albo szerokie czoło (trójkąt odwrócony). Twarz kwadratowa wymaga soczewek zaokrąglających obrys – owalna fizys będzie dobrze wyglądać w większości okularów, gdyż uchodzi za najłatwiejszą w doborze odpowiedniego kształtu oprawek. Okrągłe oblicze z zasady domaga się delikatnego wyszczuplenia owalu. Tu powinny się sprawdzać soczewki https://www.twojesoczewki.com/104-okulary-przeciwsloneczne-ray-ban nieco węższe niż normalnie, dobrym pomysłem mogą być wszelkiego rodzaju „kocie” okulary. Warto też zwrócić uwagę na to, by kolor naszych okularów zarówno soczewek, jak i oprawek współgrał z karnacją oraz barwą włosów. Na zakupy najlepiej wybrać się z kimś komu ufamy i wiemy, że jeżeli w czymś wyglądamy nie najkorzystniej, to nam o tym powie –  bez owijania w bawełnę. Warto też wziąć pod uwagę, to co ma nam do powiedzenia optyk z twojesoczewki.com, gdyż widzi on w swoim życiu niezliczoną ilość twarzy i może nam służyć o wiele bardziej fachową poradą niż nawet najlepsza koleżanka, czy najbliższy przyjaciel. Optycy zwracają uwagę na tak istotne szczegóły, jak chociażby rozstaw źrenic, czy kształt mostka łączącego obie soczewki. Okulary nie powinny być zbyt ciężkie, czy zsuwać się z nosa – pamiętajmy o tym – to nie buty, które częściowo mogą się dopasować do kształtu stopy. Dobrze dobrane oprawki powinny być „częścią” twarzy. W przypadku nawet drobnego dyskomfortu lepiej zrezygnować z zakupu.

Zabezpieczenia

Okulary https://www.twojesoczewki.com/51-okulary-przeciwsloneczne powinny dysponować filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku UV 400 (nie niższym). Filtr taki eliminuje szkodliwe promieniowanie UVA i UVB (promieniowanie UVC jest z kolei blokowane przez warstwę ozonową naszej planety). Najlepiej kupować okulary w renomowanych sklepach i salonach, np. Ray Ban, gdzie są one dokładnie opisane i nie ma ryzyka, że kupimy szkła, które przyniosą nam więcej szkody niż pożytku. Pamiętajmy, że soczewki przeciwsłoneczne pozwalają oku rozszerzać źrenicę, a więc jeśli nasze szkła nie będą miały odpowiednich zabezpieczeń w postaci dobrych filtrów, oko może ponieść nieodwracalne szkody z tytułu większej niż normalnie dawki promieni słonecznych.  Warto wiedzieć, że jest pięć klas przepuszczalności światła przez soczewki. Są one ponumerowane od 0 do 4 (0, 1, 2, 3 i 4), gdzie 0 reprezentuje klasę o najmniejszej przepuszczalności światła (3-8%), a cztery to przepuszczalność na poziomie od 80 do 100%. Tu też trzeba porozmawiać z fachowcem, by pomógł nam dobrać okulary przeciwsłoneczne odpowiednie do konkretnych zajęć czy to sportowych, czy plażowania lub dalekich wędrówek po otwartych przestrzeniach.

Dobrze dobrane okulary będą nam służyć przez długi czas, a oczy na pewno na tym zyskają, bo wygląd to ważna sprawa, ale zdrowia które stracimy na nieprzemyślanych wyborach, nikt nam nie zwróci.

twoje soczewki - okulary przeciwsłoneczne

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij