Kompleksowa pielęgnacja skóry u nastolatka

W okresie dojrzewania kłopoty z cerą, nadpotliwość czy intensywne przetłuszczanie się włosów to bardzo poważne problemy, które dotykają dzisiejszą młodzież. Na szczęście higiena i pielęgnacja skóry jest dzisiaj rozwinięta w takim stopniu, że istnieje możliwość leczenia tego typu schorzeń.

Wszystkie wymienione problemy powiązane są z czasem, gdy w ciele człowieka dochodzi do poważnych zmian hormonalnych. Tego typu proces dotyczy zarówno dziewczęta, jak i chłopaków. W zależności od płci wspomniane zmiany następują dłużej lub krócej.

Dlaczego występują zmiany?

Zmiany hormonalne u dziewczynek mogą nastąpić z powodu pierwszych miesiączek. Szansa, że pojawią się problemy z cerą, jest większa jeśli miesiączki są nieregularne. Z kolei u chłopców zmiany na skórze mogą nastąpić w momencie, gdy zaczną następować nocne wytryski nasienia. Ponieważ mężczyźni rozwijają się wolniej od kobiet sprawia to, że to właśnie dziewczyny są częściej narażone na występowanie niekorzystnych zmian na skórze. W przypadku młodych chłopców takie zmiany mogą pojawić się w wieku 14-15 lat, czy o 3-4 lata później niż u dziewczyn.

Pielęgnacja istotna dla każdego

To właśnie dlatego podczas procesu dojrzewania wymagana jest kompleksowa pielęgnacja skóry. Jeśli właściwości skóry ulegają zmianom, to właśnie wtedy powstają pierwsze wypryski na twarzy lub ciele i jest to skutek gwałtownie zachodzących zmian hormonalnych. Przez wspomnianą intensywność dochodzi do pobudzenia gruczołów łojowych, które zaczynają produkować łój w nadmiernych ilościach, przez co jego nadmiar zaczyna wpływać na zatykanie się porów i tak tworzą się pierwsze zaskórniki, które trzeba jak najszybciej wyleczyć.

Problem jest dość poważny, ponieważ nieleczone zmiany mogą doprowadzić do stanów zapalnych, gdzie niewielkie zaskórniki zmienią się w wielkie pryszcze. Trądzik młodzieńczy to nic nowego, bardzo wiele osób musi zmierzyć się z takimi zmianami na skórze i właśnie dlatego z pomocą przychodzą nam różne toniki i inne preparaty higieniczne, dzięki którym można zmniejszyć objawy trądziku młodzieńczego. Kompleksowa pielęgnacja skóry pozwala chronić skórę przed nawrotem niepokojących objawów, a trądzik ustępuje tak szybko, jak się pojawił. U chłopców trądzik pojawia się później, ale jego czas trwania jest dłuższy.

Wyższy poziom hormonów

Młodzi chłopcy mają podwyższony poziom testosteronu, przez co powoduje on wspomniane zmiany na skórze, w przypadku dziewczynek zmiany mogą się pojawić głównie podczas miesiączkowania. Takie wahania hormonalne w tak młodym wieku są normalne, dlatego nie należy się obawiać tylko szybko wyleczyć zmiany, jeśli takowe się pojawią. Praktyczne leczenie nie zajmie długo czasu, wystarczy tylko przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Jeśli będziemy systematycznie przemywać twarz tonikiem antybakteryjnym, a ciało odpowiednim balsamem, to na pewno zmiany na skórze nam nie grożą. Higiena w tego typu sprawach to podstawa. Jeśli będziemy dbać o codzienną higienę, to z pewnością skóra będzie odżywiona i zdrowa, przez co o wiele lepiej zabezpieczona przed trądzikiem i innymi zmianami skórnymi. Takie rozwiązanie jest zalecane zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Każda osoba, oddająca się pielęgnacji całego ciała może liczyć na większą ochronę. Dzisiaj hormony potrafią być nieobliczalne, dlatego musimy mieć możliwość kompleksowej ochrony. Taka ochrona jest potrzebna szczególnie w okresie dojrzewania i nie należy o niej zapominać. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie walczyć ze zmianami skórnymi, które mogą pojawić się niespodziewanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij