Leczenie nowotworów

Nowotwór- bardzo często taka diagnoza wydaje nam się prawdziwym złym zrządzeniem losu. Trzeba przyznać, że po części możemy mieć takie odczucia, ale w obecnych czasach istnieje bardzo wiele różnych metod leczenia nowotworów, przez co sama choroba nie jest już wyrokiem śmierci, a wręcz przeciwnie, możemy z nią walczyć. Leczenie nowotworu to dzisiaj szansa na życie i właśnie dlatego należy do takich rozwiązań przyłożyć większą wagę. Dawniej leczenie odbywało się za pomocą chemioterapii lub radioterapii, które miały za zadanie zniszczyć guza lub doprowadzić do jego zmniejszenia.

W praktyce tego typu działania często sprawdzały się dobrze, ale jednocześnie cierpiały na tym wszystkim zdrowe komórki, przez co układ autoimmunologiczny pacjenta był narażony na powikłania i inne choroby, które w konsekwencji mogły prowadzić do zgonu. W dzisiejszych czasach medycyna poczyniła ogromne postępy, dzięki czemu możemy liczyć na nowsze, bardziej skuteczne, choć nie zawsze znane metody leczenia nowotworu.

Limfocyty

Coraz większą uwagę przykłada się do terapii z wykorzystaniem limfocytów. Komórki są pobierane od osoby zdrowej, po czym wszczepia się je do organizmu osoby chorej, przez co limfocyty zaczynają walczyć z chorobą, co sprawdza się między innymi w przypadku nowotworu krwi. Limfocyty wyszukują chore komórki i skutecznie je niszczą, przez co zmniejsza się możliwość nawrotu nowotworu, co daje pełne wyleczenie pacjenta.

Nowoczesne leczenie immunologiczne wpływa nie tylko na skuteczność zwalczania zmutowanych komórek, ale przekłada się na lepsze samopoczucie pacjenta. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ osoba chora musi walczyć i mieć nadzieję na pełne wyleczenie, a nie popadać w depresję. Takie stany potrafią zaszkodzić, dlatego osoba chora musi być optymistycznie nastawiona.

NanoKnife- mała inwazyjność

Nowoczesne urządzenie NanoKnife zalicza się do grupy urządzeń, które mają za zadanie zniszczyć guz nowotworowy. Tego typu techniki usuwania komórek rakowych są mało inwazyjne, dzięki czemu zabiegi są bezpieczniejsze niż w przypadku tradycyjnych narzędzi. Operacja odbywa się przy pełnym znieczuleniu ogólnym oraz kontrolowana jest przez USG. NanoKnife to nic innego jak igła, do której prowadzi się dwie elektrody.

Następnie za pomocą elektrod wytwarzany jest prąd do mocy 3000 V, który jest przesyłany bezpośrednio do komórek nowotworowych. Tego typu działanie odbywa się poprzez krótkie impulsy, które są w stanie niszczyć komórki rakowe, a jednocześnie powodować ich powolne obumieranie nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek i komórek, jak ma to miejsce w klasycznych zabiegach. Dzięki tej nowatorskiej technice zmniejsza się możliwość wystąpienia powikłań pooperacyjnych, co sprawia, że pacjent jest bezpieczny.

Niestety w kraju zabiegi tego typu są wykonywanie jedynie w pięciu najważniejszych placówkach medycznych w Polsce. Sprawia to, że duża liczba zainteresowanych metodą musi czekać, a w przypadku nowotworu, każdy dzień ma znaczenie.

Rak to problem

Technik leczenia nowotworów jest o wiele więcej i każdy z proponowanych sposobów ma za zadanie, zniszczyć komórki rakowe doprowadzając do cofnięcia się zmian. Zabiegi w wielu przypadkach zapewniają stałą zmianę wielkości nowotworu, przez co istnieje szansa na całkowite wyleczenie pacjenta.

Rak to potężny przeciwnik i nie należy go lekceważyć. W Polsce na nowotwory złośliwe umiera codziennie kilkaset osób. Najlepszym sposobem na zwalczenie choroby jest jej szybkie wykrycie i podjęcie leczenia, tylko w taki sposób możemy uratować swoje życie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij