leczenie stulejki - co powinieneś wiedzieć

Leczenie stulejki – co powinieneś wiedzieć?

Stulejka, to bardzo często spotykany defekt anatomiczny. Problem stulejki bywa wstydliwy dla mężczyzn. Należy jednak podkreślić, że stulejka jest objawem fizjologicznym jak każdy inny. Leczenie przynosi wymierne rezultaty, dlatego wizyta w gabinecie urologicznym powinna być pierwszym krokiem w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. Czym jest stulejka? Na czym polega jej leczenie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule poniżej.

Stulejka – czym jest i jak ją rozpoznać?

Stulejka to drobna wada anatomiczna, która występuje u chłopców i mężczyzn. Istnieje wrodzona stulejka lub stulejka nabyta. Jak rozpoznać stulejkę? Jest to zwężenie napletka, które uniemożliwia całkowite zsunięcie napletka z żołędzi prącia. Występuje stulejka częściowa, w której napletek częściowo uniemożliwia odsłonięcie żołędzi. Stulejka całkowita to z kolei taka, która całkowicie zasłania żołądź. Bagatelizowana wada anatomiczna może być opłakana w skutkach. Nieleczona stulejka powoduje bardzo silny ból, zwłaszcza w sytuacjach intymnych. Stulejka uniemożliwia również właściwe zadbanie o higienę prącia. Napletek magazynuje mocz, spermę oraz pot, przez co tworzy się idealne miejsce do rozwoju bakterii. Często konsekwencją są nawracające stany zapalne cewki moczowej. Zapalenia dotyczą również narządów płciowych. Powikłania stulejki mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić do niewydolności nerek.

Profilaktyka i leczenie stulejki

Aby móc poruszyć temat profilaktyki, należy poruszyć kwestię przyczyn występowania stulejki. Przyczyny stulejki to między innymi: urazy penisa, cukrzyca, nawracające stany zapalne penisa, wielokrotne cewnikowanie oraz niski poziom higieny prącia. Profilaktyka polega przede wszystkim na regularnym odprowadzaniu napletka. Zsuwanie napletka ułatwia ciepła woda, która wpływa na zwiększenie elastyczności skóry. Nie należy również zapomnieć o higienie prącia, która ma szczególne znaczenie.

Leczenie pacjentów, zwłaszcza u dorosłych mężczyzn, w wielu przypadkach zakłada leczenie operacyjne. Leczenie chirurgiczne może odbywać się na różne sposoby. Stosuje się między plastykę napletka, które polega na poszerzeniu ujścia napletka. Innym rodzajem leczenia jest częściowe usunięcie napletka. W wyjątkowych, skomplikowanych sytuacjach operacja polega na całkowitym usunięciu napletka. Zabiegi odbywają się przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są całkowicie bezbolesne. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji. Do sprawności dochodzi się po około dwóch tygodniach. Leczenie stulejki jest konieczne z wielu względów. Stulejka zwiększa ryzyko występowania chorób takich jak: zadzierzgnięcie prącia, załupek lub nawet nowotwór. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do martwicy prącia, co w niektórych przypadkach prowadzi do amputacji.

Higiena narządów płciowych ma szczególne znacznie dla funkcjonowania całego organizmu. Każdy mężczyzna powinien monitorować żołądź prącia, którego stan często sygnalizuje wiele chorób. Łatwo rozpoznać stulejkę, która może doprowadzić do poważnych powikłań. Nawet po wykonaniu plastyki napletka istnieje ryzyko nawrotu stulejki, dlatego należy monitorować sytuację.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij