Listwy przypodłogowe – niezbędny element wykończenia podłóg

Do estetycznego wykończenia podłogi nie wystarczy same panele lub drewno, aby podłoga była wykończona harmonijnie, niezbędne jest wykorzystanie listew przypodłogowych. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby nie było potrzeby ich częstej wymiany. Stylowy parkiet będzie się odpowiednio prezentował, jeśli zostaną wykorzystane dobrej jakości listwy Lagrus. Jest to bardzo praktyczny i uniwersalny produkt, listwy lagrus dobrze się prezentują w każdym pomieszczeniu, niezależnie od zastosowanej stylizacji.

Do estetycznego wykończenia podłogi nie wystarczy same panele lub drewno, aby podłoga była wykończona harmonijnie, niezbędne jest wykorzystanie listew przypodłogowych. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby nie było potrzeby ich częstej wymiany. Stylowy parkiet będzie się odpowiednio prezentował, jeśli zostaną wykorzystane dobrej jakości listwy Lagrus. Jest to bardzo praktyczny i uniwersalny produkt, listwy lagrus dobrze się prezentują w każdym pomieszczeniu, niezależnie od zastosowanej stylizacji.

Jakie funkcje pełnią listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe są optymalnym wykończeniem dla każdego rodzaju podłogi, niezależnie czy jest ona wykonana z płytek, paneli, parkietu czy wykładziny. Główne funkcje, jakie pełnią to:

– funkcja estetyczna zapewniająca idealne i harmonijne wykończenie podłogi, jeśli jest dobrana kolorystycznie do reszty elementów stolarki, ukryje wszystkie szczeliny i niedoskonałości, w zależności od stylizacji może być zastosowana listwa lagrus classic r5, listwa lagrus classic r10 albo uniwersalna listwa lagrus standard 100,

 – funkcja praktyczna, zastosowanie takiego elementu wykończenia powierzchni podłogi umożliwia bezpieczne ukrycie połączenia na styku podłogi i ściany, zabezpiecza także narożnik przed uszkodzeniem, listwa przypodłogowa skutecznie maskuje nierówno przycięte panele i ułatwia czyszczenie i mycie podłogi.

Listwy przypodłogowe – rodzaje

Można wyróżnić kilka typów listew przypodłogowych, są to między innymi:

  • Listwy lagrus MDF, wykonane są z płyt MDF, dodatkowo pokryte są okleiną albo lakierem, często stosowane są w kolorze białym, który powiększa przestrzeń, ale mogą mieć różne kolory, dlatego możliwe jest ich optymalne dobranie do stylizacji podłogi. Mogą być również dobrane na zasadzie kontrastu z ciemną ścianą, niezwykła precyzja wykonania i odporność materiału na różnego rodzaju czynniki mechaniczne sprawia, że jest to niezwykle wytrzymały element wykończenia wnętrz.
  • Listwy przypodłogowe metalowe stosowane szczególnie w pomieszczeniach przemysłowych, ale również w przedpokojach i wnętrzach biurowych, gdzie jest możliwość narażenia na dużą eksploatację, dobrze prezentują się zestawione razem z płytkami ceramicznymi.
  • Listwy przypodłogowe drewniane, dobrze prezentują się zarówno w nowoczesnych stylizacjach, jak i bardziej klasycznych, mają różne przekroje, ale nie są elastyczne, można je także pomalować na dowolny kolor.
  • Listwy przypodłogowe PCV charakteryzują się niewysoką ceną oraz estetyką, są bardzo łatwe w montażu dzięki specjalnemu systemowi łączników.

Jak wybrać odpowiedni kolor i rozmiar listwy przypodłogowej?

Jeżeli wnętrze ma bardziej wyrazisty charakter i styl, warto zdecydować się na listwy lagrus standard 100, jest to delikatna i nowoczesna listwa z delikatnym wyżłobieniem przy górnej krawędzi. Szersze listwy stosowane są zazwyczaj w stylu glamour, nadają one wnętrzu elegancki wygląd, mogą też bez problemu zakryć różnego rodzaju przewody, które przebiegają wzdłuż ściany. Klasyczny rozmiar listew to lagrus classic r10, mogą być one stosowane w pomieszczeniach, w których zastosowano nowoczesną albo minimalistyczną estetykę. Do takich pomieszczeń przeznaczona jest również listwa lagrus classic r5, posiada ona bardzo prostą formę z zastosowanym jednym kątem prostym na górze listwy. Cała kolekcja listew przypodłogowych classic lagrus jest zaprojektowana ze specjalnymi żłobieniami od wewnętrznej strony w celu umożliwienia maskowania kabli.

Dobierając odpowiedni kolor listew lagrus, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę, czy mają one być elementem kontrastowym, czy też wtapiać się w otoczenie. W celu zachowania harmonii we wnętrzu najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie materiałów ze zbliżonej do siebie gamy kolorystycznej. Listwy lagrus classic r5 i lagrus classic r10 nadają się do malowania, dlatego można je pomalować w identycznym kolorze, jak zastosowany materiał na podłogę. Zazwyczaj są dostępne lakiery we wszystkich kolorach gatunków drzew, mogą być jedynie problemy, jeśli podłoga jest wykonana z egzotycznych gatunków drewna. Listwy przypodłogowe w kolorze zbliżonym do podłogi pozwalają na uzyskanie wyjątkowo eleganckiej i spójnej powierzchni. Trzeba również pamiętać, że zastosowanie listew w białym albo kontrastowym kolorze powiększa optycznie wnętrze.

Wykończenie powierzchni podłóg za pomocą przypodłogowych listew lagrus MDF jest wyjątkowo estetycznym i wytrzymałym rozwiązaniem, które szczególnie dobrze zdaje egzamin w pomieszczeniach narażonych na intensywną eksploatację oraz tam, gdzie przebywają małe dzieci lub zwierzęta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij