Napoje a odwodnienie organizmu – patent na świetną sylwetkę?

Skutkiem coraz szybszego tempa życia oraz ogólnego zabiegania jest niedostarczanie organizmowi wystarczającej ilości płynów, zwłaszcza wody. Osoby nadmiernie pracujące są przemęczone, dlatego zamiast porannej szklanki wody mineralnej, wolą wypić filiżankę kawy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Freshdrink – napoje na konferencje

Jest to błąd, ponieważ zbyt duże spożywanie tego napoju może w konsekwencji doprowadzić do jeszcze większego odwodnienia. Picie kilku szklanek czystej wody dziennie jest zalecany również dla osób z nadwagą oraz otyłych.

Czy energy drinki sprawdzą się u osób aktywnych fizycznie?

Napięty plan dnia oraz wiele obowiązków do wykonania sprawiają, że zaplanowany trening nie zostanie wykonany dobrze i starannie, lub osoba ćwicząca całkowicie z niego zrezygnuje.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się spożywanie bezpośrednio przed ćwiczeniami napojów określanych jako energy drinki. Wysoka zawartość kofeiny oraz cukru w tych napojach spowodują nagły zastrzyk energii, a tym samym pozwolą na wykonanie efektywnego i optymalnego treningu.

Ponadto podczas długich i intensywnych ćwiczeń organizm traci dużą ilość elektrolitów oraz w bardzo szybkim tempie spala węglowodany, które mogą zostać uzupełnione poprzez energy drinki.

W zależności od założeń diety oraz predyspozycji osoby ćwiczącej, w ofertach sklepów dostępne są również napoje uzupełniające niedobory magnezu oraz innych ważnych składników mineralnych lub witamin.

W jaki sposób wpływają na nasz organizm napoje energetyczne?

Napoje energetyzujące mogą okazać się nieocenioną pomocą w sytuacjach kryzysowych. Ważny egzamin lub praca przez całą noc nad ważnym projektem – to tylko niektóre sytuacje, w których trzeba walczyć ze zmęczeniem. Dlatego wtedy polecane są napoje energetyczne, które przyspieszają ciśnienie krwi, co ma pozytywny wpływ sprawność umysłu oraz tempo nauki. Ponadto duży zastrzyk kofeiny oraz innych substancji zawartych w tego rodzaju napojach pomaga znieść ciężkie poranki po całonocnych imprezach.

Szybciej staniemy na nogi a nasz organizm w krótszym czasie się zregeneruje. Osoby, które bardzo dbają o sylwetkę lub zmagają się z nadwagą, na pewno docenią fakt, że napoje energetyczne w znacznym stopniu przyspieszają metabolizm.

Regularnie spożywając takie napoje, przy odpowiednio zbilansowanej diecie, możliwe jest duże efektywniejsze spalanie nagromadzonego tłuszczu.

Pamiętajmy jednak, że nasz organizm potrafi się od substancji zawartych w większości tego typu napojów uzależnić, dlatego nie powinno się ich spożywać codziennie, a jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Ponadto popularnie nazywane energetyki mogą być nieodpowiednie dla dzieci oraz kobiet w ciąży.

Odpowiednio dobrane napoje na konferencje kluczem do sukcesu w firmie

Ostatnie wyniki badań pokazują, że na percepcję oraz pamięć audytorium, ogromny wpływ ma to, czy przed wykładem wypili szklankę wody. Grupa, która kilkanaście minut przed wysiłkiem intelektualnym było odpowiednio nawodniona, wykazywała dużo lepsze rezultaty, jeśli chodzi o zapamiętywania treści, które prowadzący miał do przekazania na szkoleniu. Wynika z tego, że napoje na konferencje to jedno z kluczowych zagadnień, o które powinien się zatroszczyć organizator.

Personel, który będzie miał dostęp do napojów w trakcie słuchania, zostanie prawdopodobnie lepiej przeszkolony, przez co znacznie lepiej będzie wykonywał swoją pracę. Możliwe jest również, że przełoży się to na wyniki przedsiębiorstwa, a więc i jego zyski.

Jeśli chodzi o napoje na konferencje, najlepiej w tej roli sprawdzają się zwykła woda mineralna, koniecznie niegazowana, lub napoje energetyczne oraz takie, które zawierają kofeinę. Również odpowiednie będą kawa czy herbata.

Dostęp do stolika z napojami lub dystrybutora wody powinni mieć wszyscy słuchacze tak, aby bez skrępowania mogli zaspokoić pragnienie.

Wszystkie operacje w naszym umyśle odbywają się w środowisku wodnym, co wyjaśnia wyniki badań przywołanych na początku. Zapewnienie audytorium napojów jest detalem, który ma wielkie przełożenie na efektywność całego szkolenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij