Ogrodzenie z bloczków betonowych – dlaczego warto postawić na taką realizację

Ogrodzenie to jeden z tych elementów, który uwzględnia się jeszcze przed ukończoną budową danego obiektu. Ono bowiem gwarantuje poczucie prywatności, wyraźnie określa granice posesji, a przy tym staje się wizytówką całego terenu. Wśród konstrukcji ogrodzeniowych na uwagę zasługują te, które wykonywane są z bloczków betonowych. Dlaczego warto na nie postawić? Czy nadają się na ogrodzenia stałe, czy jedynie tymczasowe?

Ogrodzenie tymczasowe a stałe

Ogrodzenie zarówno tymczasowe, jak i stałe spełnia te same funkcje. Zadaniem jest bowiem wyznaczenie granic posesji, niezależnie, czy mówimy o terenie prywatnym, czy firmowym. Ta konstrukcja ma także za zadanie zabezpieczać cały teren przed działaniem czynników zewnętrznych. Różnica tkwi jednak w charakterze ogrodzenia.

Konstrukcje tymczasowe powstają na etapie wznoszenia danego obiektu, zanim ten zostanie ukończony. Mają charakter tymczasowy, bo to spora inwestycja i nie zawsze właściciele od razu mają pomysł na to, jak powinno się prezentować finalne ogrodzenie. Wybierają więc tymczasowe, najprostsze, mieszczące się w budżecie, by dopiero po ukończeniu np. domu mieć ogląd na to, jaka estetyka, wykonanie i charakter ogrodzenia będą się najlepiej wpisywały w wygląd całej posesji.

Dlaczego warto postawić na ogrodzenie z bloczków betonowych?

Świetnym rozwiązaniem zarówno dla użytkowników, którzy decydują się na wykonanie ogrodzenia tymczasowego, jak i tych od razu stawiających na konstrukcję, która ma przetrwać lata użytkowania, jest wybór bloczków ogrodzeniowych z betonu architektonicznego.

Beton architektoniczny szybko zyskał uznanie wśród użytkowników. To surowiec wpisujący się w trendy eko, naturalny, o wyjątkowej estetyce. Najważniejsze jest jednak to, że gwarantuje trwałość na długie lata użytkowania. Jakie posiada właściwości?

Bloczki ogrodzeniowe betonowe

Ogrodzenie z bloczków bazujących na betonie architektonicznym może się pochwalić nie tylko trwałością. Mamy do czynienia z elementami, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Bardzo trudno jest je uszkodzić, co oznacza zachowanie walorów wizualnych.

Ogrodzenie tego typu nie traci ani na swoich właściwościach, ani na estetyce mimo nieustannego narażenia na działanie warunków pogodowych. Niestraszne mu bowiem zarówno niska, jak i wysoka temperatura, silne promieniowanie słoneczne, opady atmosferyczne, wiatr, który niesie ze sobą rozmaite cząsteczki zanieczyszczeń.

Tak wykonane ogrodzenia sprawdzają się nawet w terenach nadmorskich. Tutaj bowiem mamy do czynienia z działaniem słonej wody morskiej. Podczas gdy na innych materiałach łatwo o rozwój grzybów, mchu czy glonów, bloczkom z betonu architektonicznego to nie grozi.

Uniwersalna estetyka

Betonowe bloczki ogrodzeniowe wykonywane są nie tylko w podstawowej palecie kolorystycznej. Użytkownik decyduje, jakich będą rozmiarów, czy będą to elementy gładkie, mocno porowate, czy o strukturze lekko chropowatej. Tym samym można uzyskać ogrodzenie o indywidualnie dopasowanych walorach wizualnych.

Beton architektoniczny ciekawie się prezentuje zestawiony np. z drewnem. Stworzenie ogrodzenia z bloczków betonowych i elementów drewnianych lub metalowych jest jak najbardziej możliwe. Im bardziej różnorodne i ciekawe połączenia, tym oryginalniejszy efekt końcowy.

Co więcej, przygotowanie i montaż finalnego ogrodzenia bazującego na betonowych bloczkach, przebiega sprawnie, szybko i w kosztach niższych niż w przypadku zastosowania innych materiałów.

Oryginalny produkt to podstawa jakości

W każdej branży pojawiają się podróbki i zamienniki. To samo tyczy się materiałów, z których korzysta branża budowlana, w tym wykończeniowa. Musimy mieć jednak na uwadze, że choć podróbki i zamienniki będą tańsze, finalnie przyniosą dodatkowe koszty.

Nieoryginalne bloczki betonowe są zdecydowanie mniej trwałe od tych pochodzących ze sprawdzonych produkcji. Nie można również liczyć na pożądaną odporność na uszkodzenia czy działanie warunków zewnętrznych, a estetyka dość szybko przestaje zadowalać.

Dla uzyskania wymarzonych efektów i ogrodzenia, które przetrwa co najmniej tyle czasu, co sam budynek, warto wybrać ofertę marki Manufaktura SLABB. Do rąk klientów trafiają bowiem elementy powstające pod ścisłą kontrolą. Produkowane w całkowicie polskiej manufakturze. Nad każdym projektem czuwa zespół fachowców wspieranych przez artystów. Dzięki temu elementy z betonu architektonicznego, w tym bloczki ogrodzeniowe, spełniają oczekiwania najbardziej wymagających – zarówno pod względem właściwości, funkcjonalności, możliwości zastosowania, jak i estetyki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij