Praca opiekunki w Niemczech – co trzeba wiedzieć

Praca opiekunki w Niemczech – co trzeba wiedzieć

Coraz więcej osób decyduje się podjąć pracę jako opiekunka do seniora. To praca, która może przynieść wiele satysfakcji i wiąże się ze sporymi zyskami finansowymi. Praca w opiece jest jednak na pewno szczególna – zwłaszcza gdy nie odbywa się na miejscu, ale w innym kraju. Sporo Polaków i Polek ceni sobie zwłaszcza pracę w Niemczech. To nasz sąsiad, więc czujemy się zawsze nieco bliżej domu, niż na przykład pracując w Holandii czy we Włoszech. Wizyty w domu mogą być częste, jednak – jak zawsze – należy zadbać o bezpieczeństwo. Trzeba więc zdecydować się na współpracę z solidną firmą pośredniczącą. W ten sposób można liczyć na sprawdzone oferty i pomoc w razie ewentualnych problemów. Nie trzeba załatwiać niczego samodzielnie – fachowcy przeprowadzą zainteresowanych po wszystkich zaułkach zawodu. Jeśli uważasz, że praca dla opiekunek w Niemczech to również praca dla Ciebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Opiekunka osób starszych – o pracy

Praca przy seniorze wiąże się z opieką nad nim – o zakresie tej opieki potencjalni zainteresowani są informowani już na poziomie ogłoszenia. Niektóre osoby starsze poruszają się samodzielnie i potrzebują wyłącznie pomocy w codziennych czynnościach oraz czyjejś stałej obecności. Chcą z kimś porozmawiać, wiedzieć że ktoś jest obok. To im bardzo pomaga, a opiekunka również może dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o czyimś życiu. To tym bardziej interesujące, że jedziemy do innego kraju, który – choć tak podobny – jest jednak nieco odmienny. W związku z tym każdy wyjazd jest pewną przygodą. Część seniorów posiada już gorszą kondycję – to osoby leżące, które potrzebują pełnego wsparcia. Stan zdrowia starszej osoby jest jednak podany w ogłoszeniu – potencjalny opiekun aplikuje na wybrane ogłoszenie. Nie musi decydować się na pracę przy osobie leżącej. 

Praca opiekunki w Niemczech jest dobrze płatna, a każda zainteresowana osoba wie dokładnie ile zarobi i za jaki czas. Wszystkie oferty są świetnie opisane. Współpraca z ATERIMA MED gwarantuje jasne zasady współpracy oraz bezpieczeństwo. Dodatkowe zalety to:

– zwrot kosztów podróży w obie strony 

– możliwość wymiany z inną opiekunką 

– wsparcie koordynatora w Niemczech 

– możliwość kontaktu z pielęgniarką zawsze gdy to potrzebne 

– wsparcie w nauce języka niemieckiego 

– bezpłatne materiały szkoleniowe.

Opieka w Niemczech – jak się zgłosić?

Jeśli kogoś interesuje profesjonalna opieka, Niemcy to kraj który zapewnia wiele miejsc pracy. Polki są zaś bardzo cenione, uchodząc za osoby odpowiedzialne, troskliwe, kompetentne i miłe. Żeby zgłosić się do firmy, wystarczy wypełnić formularz zamieszczony online. Można również skontaktować się z pracownikami, jeśli pragnie się zapytać dokładniej o szczegóły. W Polsce jest też wiele stacjonarnych oddziałów, do których można się zgłosić osobiście. Po aplikacji na konkretne ogłoszenie pracownik firmy kontaktuje się z kandydatką i także umawia na osobistą rozmowę – zawsze tam, gdzie aplikującej osobie jest najwygodniej. Praca w roli opiekunki do seniora nie bez powodu jest obecnie tak popularna. To szansa na świetny zarobek w miłej atmosferze, pomoc innym oraz zwiedzenie nowych miejsc.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij