Rowery elektryczne czy górskie – jakie wybrać dojeżdżając do pracy?

Coraz więcej osób rezygnuje z jazdy samochodem do pracy i przerzuca się na inny środek transportu, jakim jest rower. Jednak na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli, dlatego znalezienie najlepszego może być trudne. Na szczęście w dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam, czy lepiej wybrać rower górski, czy elektryczny rower miejski dojeżdżając do pracy.

Dlaczego warto dojeżdżać rowerem do pracy?

Niestety powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone. Według badań głównym winowajcom za powstanie smogu niekoniecznie jest spalanie węgla, ale przede wszystkim transport drogowy. Niestety po polskich drogach jeździ bardzo wiele starych samochodów, które generują naprawdę duże zanieczyszczenie. Dlatego warto przesiąść się samochodu na rower miejski, bądź też górski, dzięki temu przykładamy swoją cegiełkę do ekologii. Warto również poruszyć inne aspekty. Otóż wiele dróg jest zakorkowanych, przez co jazda do pracy czasami ciągnie się niemal w „nieskończoność”. Niestety stanie w korkach czasami trwa nawet kilka godzin. Dzięki rowerowi możemy ominąć korek i zaoszczędzić czas. Skoro poruszyliśmy już temat oszczędności to jazda na rowerze pozwala również zaoszczędzić pieniądze, gdyż jak wiadomo benzyna do tanich nie należy. Jazda na elektrycznym rowerze miejskim, czy też górskim swoją drogą wpisuje się w aktywny i zdrowy tryb życia. Skoro już przedstawiliśmy zalety jazdy na rowerze, to czas na porównanie obu rodzaju rowerów.

Elektryczny rower miejski – dizajn i komfort jazdy

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie miejskie rowery elektryczne. Tak naprawdę mają one wiele zalet. Warto wiedzieć, że choć rowery elektryczne powstały już w XIX wieku, to dopiero od niedawna produkowane są na szeroką skalę. Rowery miejskie z napędem elektrycznym wymagają ładowania baterii, jednak koszt tego jest naprawdę niski i wynosi około 30 gr. Taki rower rozpędza się maksymalnie do 25 km na godzinę. Aby wprawić go w ruch wystarczy tylko nacisnąć pedały i już można cieszyć się jazdą. Oczywiście możemy również korzystać z klasycznej jazdy i po prostu pedałować. Wszystko zależy tutaj od naszej kondycji, czy też predyspozycji fizycznych, czy upodobań.

Rower górski – klasyka i prostota

Rowery górskie cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jednak, czy sprawdzą się podczas dojazdów do pracy? Przede wszystkim warto tutaj zwrócić uwagę , że rowery górskie są wykonane z bardzo mocnych i trwałych materiałów. Dzięki odpowiednim kołom sprawdzą się do jazdy po każdym, nawet bardzo trudnym terenie. Są one zdecydowanie lżejsze niż rowery miejskie z napędem elektrycznym, jak i tańsze.

Rower elektryczny, czy górski – jaki wybrać dojeżdżając do pracy?

Oba te środki transportu są ekologiczne i nie generują zanieczyszczeń, jednak zaletą jazdy rowerem miejskim z napędem elektrycznym jest to, że nie trzeba mieć kondycji. Zatem po ciężkim dniu w pracy nie trzeba wykorzystywać tylko siły mięśni, ale można wybrać napęd elektryczny. W każdej chwili można go oczywiście wyłączyć i korzystać z pracy mięśni. Niestety jazda rower górskim wymaga odpowiedniego stroju, gdyż o zachlapanie ubrań łatwo, zresztą wystarczy tylko się spocić i ubrania nie prezentują się estetycznie. Wybierając rower miejski elektryczny tego problemu zupełnie nie mamy. W przeciwieństwie do roweru górskiego nie musimy posiadać też dobrej kondycji. Jak wiadomo w miastach są korki, a dzięki rowerowi elektrycznemu możemy je szybko pokonać i dojechać w odpowiednim czasie do pracy, gdyż rozpędza się on nawet do 25 km/na godzinę.

Oba te środki transportu wpisują się w zdrowy tryb życia i rower miejski i rower górski. Jednak dojeżdżając do pracy zdecydowanie lepiej sprawdzi się rower miejski z napędem elektrycznym. Przede wszystkim jest szybszy, a jak wiadomo w pracy trzeba być punktualnie. Jednak jego zaletą jest również fakt, że w razie potrzeby, bądź gdy mamy na to ochotę możemy po prostu pedałować. Rower elektryczny jest polecany również dla osób nie mających kondycji, czy też osób starszych. Jadąc do pracy nie trzeba rezygnować ze stroju reprezentacyjnego. Zatem bezsprzecznym zwycięzcą jest rower elektryczny. Zresztą ten pojazd jest bardzo uniwersalny, sprawdzi się również podczas wycieczek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij