Tłusta cera- duży problem dla kobiety

Problemy z tłustą cerą dotyczą najczęściej młodzieży i osób przed 30 rokiem życia. W późniejszych latach problem ten samoistnie zanika, ale zdarzają się nieliczne przypadki, gdzie tłusta cera zostaje, a kobieta musi sobie poradzić z tym problemem. Tłusta skóra powstaje w wyniku nadmiaru sebum, które produkowane jest bezpośrednio przez gruczoły łojowe.

Poprzez rozszerzone ujścia mieszków włosowych substancja wydostaje się na zewnątrz, powodując charakterystyczne błyszczenie twarzy. To właśnie z takiego względu ten typ cery wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji, w przeciwnym razie nasza skóra może na tym ucierpieć. Tłusta skóra to idealne warunki dla trądziku, dlatego trzeba zadbać o cerę najlepszymi dostępnymi metodami, jakie tylko mamy pod ręką. Tłusta cera to w głównej mierze nic innego, jak burza hormonów, która powstaje w czasie okresu dojrzewania. To właśnie wtedy gruczoły łojowe są nad aktywne, co prowadzi do zbyt dużej produkcji hormonów. Naturalne miejsca na skórze twarzy są blokowane, a efekty takiego działania na skórę sprzyjają powstawaniu różnego rodzaju pryszczy czy też trądziku. Tłusta cera jest wyraźnie grubsza od normalnej, dlatego też łatwo ją rozpoznać.

Inna reakcja na otoczenie

Ten typ skóry zupełnie inaczej reaguje na kontakt z różnymi czynnikami chemicznymi niż cera sucha, przez co łatwo jest zauważyć, że skóra utrzymuje młodość i jędrność o wiele dłużej i to niewątpliwa zaleta. Zaskórniki pojawiające się na twarzy, to nic innego jak infekcje bakteryjne, które należy usunąć po to, aby skóra była odpowiednio oczyszczona.
W takich wypadkach panie powinny stosować specjalne kosmetyki pielęgnacyjne, przeznaczone tylko i wyłącznie dla cery tłustej. W takich wypadkach głównym składnikiem kosmetyku powinien być cynk. Jest to naturalny składnik pozwalający pozbyć się nadmiaru sebum, ma on również właściwości antybakteryjne, przez co jesteśmy w stanie zlikwidować wszystkie zmiany na skórze.

Regulacja sebum

Oprócz tego, w kosmetykach powinna być zawarta miedź oraz siarka, która ma znaczący wpływ na funkcjonowanie gruczołów łojowych. Odpowiednia ilość takiego składnika sprawia, że zmniejsza się wydzielanie sebum, przez co skóra jest lepiej chroniona. Miedź z kolei pozwala na usunięcie efektu świecącej twarzy, co z pewnością ma duże znaczenie dla pań dbających o swój wygląd.

Kremy przeznaczone do cery tłustej posiadają mniej substancji lipidowych, co jest bardzo ważne. Toniki antybakteryjne nie tylko usuwają zmiany oraz problemy z cerą, ale także wpływają na zabezpieczenie skóry, przed ponowną infekcją bakteryjną. Dodatkowo pozwalają one również na odświeżenie wyglądu, ale należy zwrócić uwagę na zawartość alkoholu w produkcie. Jeśli stężenie procentowe jest zbyt duże, to taki kosmetyk pielęgnacyjny nie jest bezpieczny dla skóry. Kobieta w ciągu tygodnia powinna stosować kremy regulujące wydzielanie sebum, stosowane głównie wieczorem.

Dokładne oczyszczenie twarzy

Odpowiednio oczyszczona skóra jest bardzo ważna, dlatego w takich przypadkach przydatne są peelingi oraz inne kuracje oczyszczające, ponieważ zwiększają one skuteczność pielęgnacji cery. Dzięki mocy aktywnych składników, zawartych w preparacie pielęgnacyjnym, skóra otrzymuje większą zawartość tlenu, co wpływa na komórki, które są lepiej odżywione.

Kobieta mająca problemy z tłustą cerą powinna unikać dużego natężenia promieni słonecznych, ponieważ może przełożyć się to negatywnie na jej wygląd. Nie wolno też w żadnym wypadku wyciskać krost i zaskórników, ponieważ infekcja przeniesie się w inny rejon twarzy, powodując jeszcze większą ilość krostek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij