Zakup sprzętu medycznego - jaki aparat RTG wybrać

Zakup sprzętu medycznego – jaki aparat RTG wybrać?

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego jest obecnie jedną z podstawowych metod diagnostycznych stosowanych w medycynie. Jej efektywność jest na tyle wysoka, że trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dobrej placówki służby zdrowia bez wyposażenia, jakim jest sprzęt RTG. Nowoczesne aparaty rentgenowskie nie przypominają tych stosowanych kilkadziesiąt lat temu. Dlatego zakup urządzenia powinien być przeanalizowany pod kątem potrzeb.

Aparaty rentgenowskie – podstawowe informacje

W diagnostyce rentgenowskiej liczy się przede wszystkim uzyskanie maksymalnie ostrego obrazu przy jak najmniejszym poziomie naświetlenia pacjenta. Takie możliwości stwarzają współczesne aparaty rentgenowskie. Są one nie tylko bezpieczniejsze, ale też wygodniejsze w obsłudze i bardziej komfortowe dla pacjenta. Cechą, która wyróżnia sprzęt RTG jest elektronika.

Urządzenia są wyposażone w systemy zdalnego sterowania oraz intuicyjne pulpity, dzięki którym diagnostyka przyjmuje zupełnie nowy wymiar. Do dyspozycji są też aparaty rentgenowskie mobilne. Dzięki kompaktowej budowie i wyposażeniu ich w system jezdny mogą być wygodnie transportowane w dowolne miejsce – do sali operacyjnej, gabinetu zabiegowego czy do łóżka pacjenta.

Sprzęt RTG kluczowy w wykrywaniu wielu chorób

Sprzęt RTG jest niezbędny w diagnostyce, a metoda prześwietlania promieniami rentgena pozwala na wykrywanie wielu poważnych chorób. Wskazaniem do wykonania badania są wszelkiego typu urazy w obrębie układu kostno-stawowego, bóle mięśniowo-szkieletowe, obrzęki płuc i brzucha, podejrzenie wystąpienia chorób układu oddechowego, przewodu pokarmowego, układu moczowego. Aparaty rentgenowskie wykorzystuje się w pracowniach diagnostycznych przychodni, klinik i szpitali, w których wykrywa się przyczyny kolki nerkowej, duszności, zmiany reumatoidalne i zwyrodnieniowe, niedrożność jelit i wiele innych.

Aparaty RTG i USG firmy Mindray w ofercie Mar-Med

Rentgeny – dostępne modele

Nowoczesny sprzęt RTG jest zróżnicowany, co pozwala na jego szersze wykorzystanie. Dzięki rozbudowanej konstrukcji i dostępnym funkcjom jedno urządzenie może służyć do diagnostyki układu kostnego, oddechowego czy brzucha. W asortymencie firmy Mar-Med, która specjalizuje się w dystrybucji nowoczesnej aparatury medycznej są dostępne zarówno tradycyjne rentgeny stacjonarne kostno-płucne, jak i specjalne modele wyposażone w system zdalnego sterowania. Oddzielną grupę tworzą urządzenia mobilne, przeznaczone zarówno do wykorzystania na sali chirurgicznej (śródoperacyjne), jak i w pracowniach czy gabinetach.

Rentgeny Mindray i GMM

Jednymi z najbardziej znanych, renomowanych producentów sprzętu RTG na świecie są firmy Mindray i GMM. Pierwsza proponuje kompaktowe modele mobilne, przeznaczone do pracy w mniejszych placówkach oraz do wykonywania szerokiego spektrum badań w różnych miejscach. Natomiast rentgeny GMM to nie tylko modele śródoperacyjne, ale również stacjonarne, w pełni zautomatyzowane aparaty rentgenowskie. Są to jedne z najnowocześniejszych i najlepszych na świecie urządzeń diagnostycznych, polecane do wszystkich typów placówek medycznych, w których wykorzystuje się tę metodę diagnostyki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij