3 skutecznie sposoby na migrenę

3 skutecznie sposoby na migrenę

Migrenowe bóle głowy mogą być bardzo uciążliwe. Pojawiają się nie tylko tępy lub kłujący ból, ale również często zaburzenia widzenia, męty i światłowstręt, a nierzadko mdłości. Kiedy czujesz, że zbliża się atak migreny możesz wybić słodką herbatę lub kawę, a także zjeść kawałek mlecznej lub białej czekolady. Gorzka, podobnie jak wino czy tłuste sery, np. feta czy mozzarella mogą wywoływać ataki. Wpływ na nie ma również przemęczenie, stres czy hałas, a także niedobór mikroelementów czy zmiany pogody i ciśnienia. Warto zatem poznać 3 skuteczne sposoby na migreny, zanim sięgniesz po niezbędne środki przeciwbólowe czy triptany. Czy warto sięgnąć po olejki CBD?  

Jedz regularnie, zbilansowane posiłki i nie przejadaj się 

Bardzo ważne jest by jeść regularnie, w określonych odstępach czasu i nie pomijać posiłków, bo to również może wywołać atak. Niekorzystne jest także zbyt masywne jedzenie. Zamiast czerwonego wina sięgnij po białe, które nie wywołuje ataków, a też wspomaga trawienie. Jedz produkty nieprzetworzone, bez glutaminianu sodu. Ten składnik także może wywołać ataki.    

Zażywaj dodatkowo magnez i witaminę PP 

Bardzo ważna jest również suplementacja w przypadku niedoborów. Ze względu na podwyższony poziom stresu stale jesteśmy narażeni na zbyt niski poziom magnezu, a także niektórych witamin. Warto zatem zażywać dodatkowo 50 mg magnezu i zalecaną dawkę witaminy B3, która  może zniwelować ilość ataków migreny.   

Jeśli chcesz ograniczyć środki przeciwbólowe spróbuj preparatów konopnych na migrenę 

Kiedy już przychodzi migrena zwykle sięga się po środki przeciwbólowe, paracetamol lub ibuprofen albo jeszcze silniejsze, powstrzymujące ataki. Jeśli chcesz ograniczyć ilość spożywanych leków możesz wybrać produkty z https://ochnaturalnie.pl/, które nie wywołują skutków ubocznych i działają osłonowo na wątrobę. Mogą skutecznie niwelować ból, uczucie mdłości i pomóc szybciej wrócić do pełnej sprawności, czyli zwalczyć uciążliwe bóle głowy. Wiele osób chwali takie rozwiązanie w walce z migreną. Warto podkreślić, że nie zawierają one składników psychotycznych. 

Na koniec chcemy przypomnieć o podstawowych zasadach przy bólach migrenowych. Warto znaleźć ciche i zaciemnione miejsce, by odpocząć. Można wykonywać także delikatne masaże skroni. Musisz także unikać intensywnych zapachów np. perfum z piżmem. Jeśli ktoś z Twoich najbliższych takich używa to może być to także przyczyna ataków migreny. Ulgę może przynieść moczenie nóg w gorącej wodzie przez 10 minut, a następnie kilkusekundowe, kilkukrotne włożenie ich do zimnej wody. Na mdłości może pomóc rzucie plasterka świeżego imbiru.      

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij