5 dietetycznych mitów, którym ulegamy najczęściej

5 dietetycznych mitów, którym ulegamy najczęściej

Z dietą i odchudzaniem od zawsze wiąże się wiele różnych, często bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia mitów. Poniżej przedstawiamy pięć z nich, które wciąż są często powielane, a nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  1.  Tuczy nas tłuszcz
  2. Głodówka idealny pomysł na dietę
  3. Nie trzeba ćwiczyć, jeżeli się mało je
  4. Dieta to coś na krótki czas
  5. Pierwsza lepsza dieta z internetu jest dobra dla każdego

1. Tuczy nas tłuszcz

Choć dla wielu z nas brzmi to nieprawdopodobnie, tkanka tłuszczowa, z którą staramy się walczyć, nie składa się z tłuszczu, który spożywamy. Powstaje ona wtedy, gdy nadużywamy… węglowodanów, ponieważ to je nasz organizm najchętniej wykorzystuje do uzyskania energii, a więc i magazynuje, gdy spożywamy ich zbyt wiele. Co więcej, tłuszcze same są dla nas bardzo ważne – to dzięki nim nasze ciało może przyswajać witaminy A, D, E i K, których nie da się rozpuścić w wodzie. Jeżeli interesuje nas dieta pudełkowa, powinniśmy dokładnie przeanalizować skład otrzymywanych posiłków pod tym kątem.

2. Głodówka idealny pomysł na dietę

Niezależnie od tego, ile chcesz schudnąć – nie głodź się. To najgorsze, co można sobie zrobić. Paradoksalnie im mniej jemy, tym bardziej nasz organizm nastawia się na magazynowanie zapasów „na czarną godzinę”. Gdy więc po długiej głodówce zaczniesz jeść normalnie, masz dużą szansę na efekt jo-jo. Dobra dieta pudełkowa z dowozem to taka, która każdego dnia dostarcza nam wszystkich niezbędnych mikro- i makroskładników.

3. Nie trzeba ćwiczyć, jeżeli się mało je

Owszem, prawdą jest że do utraty wagi wystarczy deficyt kaloryczny. Jednak samo „pilnowanie miski” nie da nam ładnej, jędrnej sylwetki, a w dodatku będzie mocno uciążliwe, ponieważ bez dodatkowego wysiłku nasz limit kaloryczny będzie bardzo niski. Jeżeli więc celujesz w mocną, estetyczną sylwetkę z zarysowanymi pod skórą mięśniami, musisz zacząć ćwiczyć – najlepiej to, co sprawia ci najwięcej przyjemności.

4. Dieta to coś na krótki czas

Dieta to coś, co musimy utrzymać przez całe życie i z tego powodu powinna być dobrana indywidualnie do naszych potrzeb i możliwości. Kilka dni czy tygodni rygoru na wiele się nie zda i nie pomoże ci utrzymać się w dobrym zdrowiu i kondycji. W przypadku wielu osób porada u dietetyka i dobrej jakości catering dietetyczny może bardzo wiele zdziałać, szczególnie jeżeli sami nie chcemy lub nie umiemy gotować.

5. Pierwsza lepsza dieta z internetu jest dobra dla każdego

Dieta to nie para butów, którą można przymierzyć po kimś innym, gdy jesteśmy w sklepie. Najlepsze i najtrwalsze rezultaty osiąga się poprzez pracę ze specjalistą od żywienia, wdrażanie dobrych nawyków i długotrwałe, dobre relacje z jedzeniem. Żadna dieta kapuściana, głodowa, składająca się z samych soków czy „detoksykująca” nie jest w stanie dać nam nic dobrego w dłuższej perspektywie czasu, ponieważ nie są to plany dostosowane do naszych preferencji kulinarnych, stanu zdrowia czy nawet treningów, na jakie uczęszczamy, a utrata wagi z ich użyciem w większości przypadków oznacza po prostu utratę wody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij