Czy można samodzielnie wyleczyć się z alkoholizmu?

Alkoholizm to jedno z najpopularniejszych schorzeń XXI wieku. Nie da się bowiem ukryć, że dostęp do alkoholu jest wyjątkowo powszechny, a co za tym idzie, coraz to więcej osób wpada w sidła nałogu. Niestety, trzeba sobie jasno powiedzieć, że choć wszystko jest dla ludzi, to stwierdzenie to jest zasadne jedynie w tym momencie, w którym umiemy z tego korzystać z rozsądkiem. Alkohol jednak jest wyjątkowo zdradliwy i co gorsza, może bardzo szybko doprowadzić do uzależnienia. Niestety po alkohol sięgają już coraz młodsi i co więcej, nie wiedzą kiedy z tego nałogu zrezygnować. Zwykle walka z alkoholizmem może trwać nawet wiele lat i być niezwykle żmudna. Jednak czy da się ją podjąć i zwyciężyć całkowicie w pojedynkę?

Alkoholizm i samodzielna walka z nałogiem- czy to ma sens?

Ośrodek Charcice czy każdy inny ośrodek leczenia alkoholizmu w naszym kraju powstał po to, by pomagać w leczeniu pacjentom, borykającym się z nałogami. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że w przypadku alkoholików leczenie nigdy nie jest oczywiste. Wielu z nich bowiem albo deklaruje, że nie ma problemu, zaś z drugiej strony decydują się oni na to, że poradzą sobie z nim samodzielnie. Nie da się jednak ukryć, że taka walka nie ma na dłuższą metę większego sensu. Dlaczego? Alkoholik otoczony jest bliskimi, którzy całkowicie nieświadomie stają się osobami współuzależnionymi. W praktyce wtięc szukają oni usprawiedliwień dla kolejnych wybryków alkoholika, by móc tym samym uchronić go od konsekwencji jego działań. W takiej sytuacji alkoholik nie może znaleźć odpowiedniej motywacji do działania i powoli przestaje dostrzegać także i problem, który go dopadł. Nie da się więc ukryć, że samodzielna walka z alkoholizmem- jak brutalnie to nie zabrzmi- jest z góry skazana na porażkę. Brak profesjonalnej opieki i wsparcia niestety nie będzie mógł w ogóle takiej walki rozpocząć. Można powiedzieć nawet więcej, że problem ten zacznie się pogłębiać i przybierać coraz to ostrzejszą formę.

Profesjonalna pomoc w leczeniu alkoholizmu- szansa na wyjście z nałogu

Leczenie uzależnień Będzin to profesjonalna terapia i pomoc w walce z uzależnieniem. W specjalistycznych ośrodkach alkoholik może uzyskać niezbędną pomoc oraz wsparcie, które nie tylko pomoże mu sukcesywnie podjąć walkę z alkoholem, ale dodatkowo doprowadzi do jej korzystnego rozwiązania. Z pewnością podjęcie decyzji o pobycie w takim ośrodku nie jest najłatwiejsze, jednak dla wielu osób borykających się z problemem alkoholizmu, może być to ostatnia szansa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij