Dlaczego warto dbać o czystość urządzeń podgrzewających tytoń (IQOS, HiTaste)

Alternatywne sposoby palenia papierosów zyskują z czasem coraz większą popularność. Dzięki nim możemy przysłużyć się swojemu zdrowiu, nie rezygnując całkowicie z tego, co sprawia nam przyjemność. Warto jednak pamiętać, że urządzenia do podgrzewania tytoniu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Co możemy zrobić, żeby wydłużyć żywotność swojego IQOSa i HiTaste’a?

Czyszczenie ma znaczenie

Regularne oczyszczanie podgrzewacza do tytoniu przy użyciu zewnętrznego czyścika jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Tylko taki zabieg da nam pewność, że nasz IQOS jest całkowicie wolny od zanieczyszczeń, a wkład tytoniowy z którego korzystamy oferuje nam pełnię swojego smaku. Warto zatem poświęcić temu tematowi należną uwagę. Dbając o czystość swojego podgrzewacza do tytoniu zapewniasz sobie długotrwałą i sprawną pracę urządzenia.

Co jeszcze możesz zyskać, używając czyścika do IQOS?

Kompleksowe czyszczenie naszego podgrzewacza to coś więcej niż tylko zabieg higieniczny czy mający na celu utrzymanie fabrycznego wyglądu naszego urządzenia. Dzięki regularnemu czyszczeniu swojego IQOS przy wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów zapewniasz sobie:

  • Wydłużenie żywotności grzałki i pozostałych komponentów urządzenia. Podgrzewacz do tytoniu jest bardzo delikatną konstrukcją, wymagającą odpowiednich warunków do harmonijnej pracy. Czyszcząc jej narażone na zanieczyszczenia podzespoły pozwalasz im pracować przez dłuższy czas bez konieczności ich wymiany.
  • Poprawa efektywności podgrzewania. Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu masz pewność, że grzałka przekazuje do wkładu dokładnie tyle ciepła, ile powinna. W ten sposób urządzenie może działać dłużej na jednym naładowaniu baterii, zapewniając równomierną moc podgrzewania wkładu przez cały czas pracy.
  • Korzystając z zestawu czyszczącego z łatwością i bez ryzyka uszkodzenia podzespołów wyczyścisz nawet trudno dostępne miejsca podgrzewacza. Sprofilowane pod kątem docierania do określonych elementów zestawu akcesoria czyszczące pozwolą Ci usunąć najczęściej występujące zanieczyszczenia w kilku prostych krokach.
  • Regularne usuwanie resztek tytoniu zalegających w urządzeniu pozwoli Ci zwiększyć poziom bezpieczeństwa korzystania z IQOSa i znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia awarii związanych z działaniem grzałki.
  • Zachowasz pełen smak swoich ulubionych wkładów. Zanieczyszczony podgrzewacz często niekorzystnie zmienia smak tytoniu, zmniejszając tym samym przyjemność z jego korzystania. Dzięki elektronicznemu czyścikowi możesz mieć zawsze pewność, że podgrzewany tytoń smakuje dokładnie tak, jak powinien.

Patyczki czyszczące do podgrzewaczy znajdziesz tutaj

Kiedy konieczne jest czyszczenie podgrzewacza?

Skrócony czas nagrzewania grzałki, zmieniony smak tytoniu czy zmniejszona efektywność podgrzewania wkładów to sygnały świadczące o konieczności dokładnego wyczyszczenia urządzenia. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu będzie zależała od ilości i rodzaju używanych wkładów, a także od modelu podgrzewacza, z którego korzystamy. Najczęściej jednak zalecane jest manualne czyszczenie urządzenia po zużyciu 20 wkładów tytoniowych.

Pełna dowolność

Decydując się na zakup akcesoriów do czyszczenia swojego IQOSa lub HiTaste’a możesz wybierać spośród przeznaczonych do tego celu patyczków czyszczących, elektronicznych czyścików czy zestawów do czyszczenia poszczególnych elementów urządzenia. W zależności od Twoich potrzeb i stopnia zaznajomienia z mechaniką podgrzewacza możesz wybrać takie rozwiązanie, które okaże się w Twoim przypadku najkorzystniejsze. Wybierając elektroniczny czyścik możesz przeprowadzić cały proces za jednym tylko naciśnięciem przycisku!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij