Dlaczego żylaki powinniśmy leczyć tylko pod opieką lekarza?

Niewątpliwie, jeśli leczy się żylaki, nie zostawia się ich samych sobie, to nie są one poważnym schorzeniem. Jednak jeśli się je zaniedba, to mogą pojawić się problemy z poruszaniem.

W skrajnych sytuacjach, może dojść do zatoru w żyłach, co skutkować będzie śmiercią. Warto zaznaczyć, że niektórzy próbują nieskutecznych domowych metod leczenia żylaków. To zły wybór, od razu należy udać się do specjalisty, jeśli tylko zauważymy, że mamy żylaki, lub przynajmniej mamy takie podejrzenia.

Co może zrobić lekarz?

Jeśli mamy żylaki, to najpierw musimy przejść leczenie, a potem konieczna jest rehabilitacja. Niewątpliwie, jest to jedyna droga do odzyskania zdrowia.

Jeśli chodzi o lekarza, to najczęściej, próbuje on farmakologicznego leczenia. Jeśli nie zaniedbaliśmy leczenia żylaków, to często leki mogą pomóc. Jednakże, jeśli bardzo zwlekaliśmy z pójściem do lekarza, może się okazać, że leczenie żylaków przy pomocy leków nie wystarczy.

Jeśli chodzi o leki, są to najczęściej preparaty, które poprawiają krążenie krwi. Często wzmacniają one ściany żył, dzięki czemu krew lepiej płynie. Są też takie leki, które działają na naczynia włosowate, i wspierają przepływ krwi właśnie w tym obszarze układu krwionośnego. Inne leki zaś działają po prostu przeciwzapalnie.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest branie leków, które działają zarówno na ściany żył, jak i na naczynia włosowate, oraz dodatkowo są lekami przeciwzapalnymi. Niewiele jest takich leków, jednak są takie.

Lekarz zna najlepsze tego typu środki, więc przepisze nam odpowiedni lek. W ostateczności zaś można korzystać na raz z kilku leków, z których każdy działa w nieco odmienny sposób.

Warto jednak pamiętać, że mieszanie różnych leków czy też odstawianie niektórych z nich, zawsze powinno być dokładnie konsultowane ze specjalistą. Nic nie da bowiem leczenie żylaków, ani rehabilitacja, jeśli będziemy uprawiać tak zwaną samowolkę. Mało tego, przez takie nieodpowiedzialne decyzje możemy sobie bardzo zaszkodzić.

Leki tylko od lekarza?

Co ciekawe, wcale nie musimy iść do gabinetu lekarskiego, ażeby otrzymać leki na żylaki. Wiele z nich można kupić bowiem bez recepty od specjalisty. Z tego też względu, ludzie często zamiast iść do lekarza, rozpoczynają leczenie żylaków na własną rękę. Niestety, zwykle nie daje to żadnych efektów.

Przeważnie, leki sprzedawane bez recepty nie leczą skutecznie żylaków. Czasami odrobinę pomogą, przeważnie jednak w ogóle nie są pomocne. Ponadto czasami leki te mogą wręcz nam poważnie zaszkodzić.

Jeśli jednak nie zaszkodzą, to i tak wiele tracimy, jeśli je zażywamy. Moglibyśmy przecież w tym czasie prowadzić już skuteczną terapię żylaków. Czas natomiast, jeśli chodzi o leczeni żylaków jest bardzo ważny. Im szybciej rozpoczniemy skuteczne, fachowe leczenie żylaków, tym lepsze efekty da późniejsza rehabilitacja.

Laserowe leczenie żylaków

Jak się okazuje, dzisiaj już ogólnodostępne jest laserowe leczenie żylaków. Jest to dosyć rewolucyjna metoda, gdyż w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich operacji chirurgicznych, laserowe leczenie nie pozostawia dużych i szpetnych blizn.

Dzisiaj nie ma już wątpliwości co do tego, że laserowe leczenie żylaków w Białymstoku, Krakowie, Warszawie i każdym większym ośrodku miejskim jest skuteczne. Jeszcze niektórzy obawiają się korzystać z tej metody, gdyż uważają ją za jakiś nowoczesny wymysł. Jednakże, lekarze zgodnie potwierdzają, że jest to stosunkowo bezpieczna, jak również skuteczna metoda, której nie należy się obawiać.

Wprowadzanie sondy jak metoda chirurgiczna leczenia żylaków

Najpopularniejsza z tradycyjnych metod chirurgicznych jeśli chodzi o leczenie żylaków to wprowadzanie do żyły sondy. Robi się to w ten sposób, że w nodze, u góry i u dołu powstają dwa nacięcia. Przez nie właśnie przechodzi sonda o której mowa.

Warto mieć na uwadze, że nie od razu jest po problemie, jeśli lekarz zdecyduje się na zastosowanie tej metody. Jest konieczna jeszcze hospitalizacja pacjenta przez pewien czas. Później natomiast, absolutnie konieczna jest odpowiednia rehabilitacja.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij