e recepty online

Jesteś początkującą użytkowniczką tabletek antykoncepcyjnych i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jak rozpocząć przyjmowanie tabletek? Dowiedz się kilku najważniejszych wskazówek, o których należy pamiętać podczas rozpoczynania ich przyjmowania. Miej na uwadze, że e recepty online, są najszybszą drogą, aby uzyskać tabletki antykoncepcyjne.

Weź pigułkę tuż przed snem

Jest to zazwyczaj pierwsza wskazówka, dla kobiet, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne po raz pierwszy, z kilku powodów. Czas przyjmowania tabletek jest bardzo ważny, więc dobrze jest znaleźć optymalną dla siebie porę.

Zaleca się przyjmowanie pigułki tuż przed snem, ponieważ może to pomóc złagodzić nudności, których niektórzy doświadczają podczas przyjmowania pigułki na pusty żołądek. Ponadto zażycie pigułki zaraz po jedzeniu może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia innych nieprzyjemnych objawów.

Innym dobrym powodem, dla którego warto przyjmować tabletki antykoncepcyjne o tej porze, jest to, że pomaga to w utrzymaniu spójności. Zaleca się przyjmowanie pigułek o tej samej porze każdego dnia lub przynajmniej tak blisko, jak to możliwe. Wynika to z faktu, że ich skuteczność może się zmniejszyć, jeśli pominiesz pigułkę lub weźmiesz je o zupełnie innych porach dnia, na przykład o 8 rano jednego dnia i o 17:00 następnego. Kolacja i pora snu zdarzają się codziennie, co daje dobry czas na przyjęcie tabletki.

 

Pozwól swojemu ciału trochę czasu na dostosowanie się 

Daj swojemu ciału co najmniej 2-3 miesiące na przyzwyczajenie się do tabletek antykoncepcyjnych. Wiemy, że pierwsze kilka tygodni może być wyboiste, ale organizm potrzebuje czasu, aby dostosować się do leków i hormonów.

Nawet jeśli od razu uzyskasz ochronę, Twoje ciało może potrzebować dodatkowego czasu, aby się do niej przyzwyczaić. Możesz na przykład doświadczyć plamienia lub krwawienia między miesiączkami. Jest to naturalna reakcja organizmu

Skontaktuj się z lekarzem, jeśli zaczniesz odczuwać objawy, które negatywnie wpływają na jakość Twojego życia. Pomoże Ci to ustalić, co może dziać się w twoim ciele i czy powinnaś rozważyć wypróbowanie innego rodzaju antykoncepcji.

 

Istnieje ponad 40 różnych tabletek antykoncepcyjnych

Na szczęście, jeśli nie podoba Ci się pierwszy rodzaj przepisanej Ci antykoncepcji, istnieje wiele innych opcji, które możesz wypróbować.

Na tym etapie ważne jest, aby pozostać w kontakcie z lekarzem, ponieważ będzie on chciał przeanalizować Twoją reakcję i pomóc Ci znaleźć idealny środek antykoncepcyjny, jeśli wystąpią niepożądane skutki uboczne.

 

Każdy jest wyjątkowy i może wymagać czegoś innego 

Jeśli szukasz wskazówek, jaki rodzaj antykoncepcji będzie dla Ciebie odpowiedni, możesz spróbować zapytać swoje krewne, takie jak mama, siostra lub przyjaciółki, co sprawdziło się w ich przypadku.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że ciało każdej osoby jest inne, a zatem może wymagać innej metody antykoncepcji. Ponadto, jeśli pigułka nie jest dla Ciebie, możesz sprawdzić plaster, pierścień, zastrzyk lub wkładkę domaciczną. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać poradę, która metoda antykoncepcji jest dla Ciebie najlepsza, wykorzystaj e recepty online, aby wykupić przepisany lek.

 

Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji może wydawać się przerażającym procesem! Na szczęście nie musisz robić tego sama. Umów się na wizytę u ginekologa i porozmawiaj z nim o wszystkich plusach i minusach danej antykoncepcji. Nawet podczas e-Wizyty uzyskasz wszystkie kluczowe informacje, a e recepty online są świetnym sposobem, aby uniknąć czasu spędzonego w kolejkach przed gabinetem lekarza. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij