jakie zabawki warto kupować dzieciom

Jakie zabawki warto kupować dzieciom?

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pokój dziecięcy musi wręcz zostać po brzegi wypełniony zabawkami. Maluch tworzy dzięki nim swój świat, w którym może się rozwijać i zgłębiać otaczające go tajemnice. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że cały świat zabawek dla dzieci jest obecnie wyjątkowo mocno zróżnicowany. Producenci bowiem prześcigają się w pomysłach odnośnie tego, jak zachęcić rodziców do zakupu i jak sprawić, by dziecko rzeczywiście było zadowolone z ich wyrobu. Jednak coraz większe grono rodziców decyduje się na to, by wybierać zabawki dla swoich pociech z rozsądku. Chcą oni bowiem, by zabawki nie tylko były wyjątkowo trwałe, ale przede wszystkim, by mogły one czegoś pociechę nauczyć lub w efektywny sposób wspierać jej rozwój. Wobec tego, jakie zabawki warto kupować dzieciom?

Zabawki, które są zgodne z ideologią Marii Montessori

Jeśli poszukujemy idealnych zabawek dla naszych pociech, to naszą uwagę powinny przykuć w pierwszej kolejności zabawki montessori. Ich nazwa związana jest z nazwiskiem Marii Montessori, która praktycznie całe swoje życie spędziła na pracy i obserwacji dzieci. Maria Montessori prowadziła bowiem badania dotyczące wpływu zabawek na rozwój maluchów i wysnuła ona zaskakujące wnioski. Zabawki dla dzieci powinny być maksymalnie proste i naturalne tak, by nie narzucać z góry ustalonej interpretacji. Dzięki takim zabawkom znacznie pobudzona zostaje sama kreatywność dziecka, a co za tym idzie, rozwija się ono we własnym tempie. Maria Montessori zauważyła również, że zabawki powinny być bezpieczne na tyle, by dziecko nie potrzebowało pomocy opiekuna lub rodzica. Oni mają bowiem tylko i wyłącznie spełniać rolę „pomocniczą”, jednak nie mają oni przeszkadzać dziecku w zabawie. Wobec tego jasno można stwierdzić, że zabawki dla maluchów, które zgodne są z tą ideologią skutecznie będą wspierać ich rozwój i z całą pewnością im nie zaszkodzą.

Instrumenty drewniane, które pomogą rozwijać dziecięce talenty

Jednym z lepszych zabawek są także instrumenty muzyczne dla dzieci. To właśnie one mają za zadanie pomóc maluchom rozwijać ich talenty i jednocześnie połączyć to z dobrą zabawą. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydowaliśmy się na zakup takich instrumentów dla dzieci, najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie wybranie tych, które wykonane zostały z drewna. Takie zabawki będą bowiem wyjątkowo bezpieczne i z pewnością dostarczą dzieciom wiele możliwości do tego, by próbowały swoich sił oraz stawiały swoje pierwsze, muzyczne kroki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij