Jakimi zabiegami można łatwo zniszczyć włosy?

Marzysz o pięknych i zdrowych włosach? Obawiasz się, że wykonując niektóre zabiegi możesz znacząco osłabić ich strukturę? Zastanawiasz się, jakie zabiegi mogą łatwo zniszczyć włosy? Są to pytania, które zadaje sobie wiele kobiet. Dzięki tekstowi, który znajdziesz poniżej dowiesz się, jakich zabiegów unikać w drodze do zadbanych i zdrowych włosów.

To, co najczęstsze, szkodzi najbardziej

Rozjaśnianie i farbowanie to zabiegi, które zdecydowanie mają duży wpływ na pogorszenie jakości włosów u dużej liczby kobiet. Nie ciężko zauważyć, że w dzisiejszych czasach cieszą się one niemałym powodzeniem. Podczas rozjaśniania rozpuszczeniu ulega cement sklejający łuski włosów i spoiwo, które wypełnia włókna keratynowe, z których zbudowany jest włos.

O ile zabiegi te z reguły są niekorzystne dla naszych włosów, o tyle można jeszcze pogorszyć efekt ich wykonania, robiąc to na własną rękę. Należy udać się do zaufanego fryzjera, w celu wybrania odpowiednich preparatów, oraz wykonania zabiegu.

to-co-najczestsze-szkodzi-najbardziej

Naszym włosom szkodzi również nadmierne korzystanie z prostownicy oraz lokówki. Struktura włosa zostaje najbardziej uszkodzona w momencie, w którym korzystamy z tych sprzętów na mokre jeszcze włosy. Takie postępowanie bardzo szybko doprowadzi do ich zniszczenia, spowoduje utratę elastyczności włosa oraz jego suchość. Istnieje możliwość wpływu na szkodliwe działanie zabiegów, jakimi są prostowanie oraz kręcenie włosów przy pomocy lokówki.

Idealnie do tego celu sprawdzają się płyny oraz kremy, których zadaniem jest chronić włosy przed szkodliwym działaniem ciepła, Mimo, iż powinny być one podstawą podczas stosowania tych urządzań – wiele kobiet o tym zapomina. Najlepiej sprawdzają się preparaty, które nie zawierają  składników utrwalających, a jedynie zabezpieczają włosy poprzez wytworzenie wokół niego lekkiego niewidocznego filmu. 

Nieodpowiednio spięte włosy – duży błąd

Kolejnym zabiegiem, który wpływa niekorzystanie na stan naszych włosów są zbyt ciasne upięcia, oraz używanie w tym celu gumek recepturek. Włosy zdecydowanie nie przepadają za ciasnymi upięciami, i w konsekwencji możemy zauważyć nasilenie procesu wypadania włosów, którego powodem jest osłabienie cebulek włosowych, do którego z pewnością żadna kobieta nie dąży. Włosom należy dać odrobinę swobody, a odwdzięczą się za nią swoim zdrowiem oraz objętością. 

nieodpowiednio-spiete-wlosy-duzy-blad

Błędem, który popełniany jest przez wiele kobiet, a znacząco wpływającym na zniszczenie włosów jest spanie z mokrymi włosami. Tego typu zabiegi są destrukcyjne dla struktury włosa. Efektem takiego postępowania są połamane, oraz rozdwojone pasma. O wiele mniej inwazyjne będzie dla nich podsuszenie suszarką, najlepiej z chłodnym nawiewem, a następnie spięcie w luźny warkocz, kok, lub kucyk.

Alkohol szkodzi nie tylko wątrobie

Do sposobów, dzięki którym nasze włosy nie ulegną łatwemu zniszczenia, należy unikanie produktów, zawierających duże ilości alkoholi typu: Alcohol Denat,  Alcohol Ethan, Benzyl Alcohol, oraz Isopropyl alcohol. Produkty, które zawierają te związki w swoim składzie powodują rozchylenie łuski włosa w celu wydajniejszej penetracji składników do jego wnętrza.

Działanie to może wydawać się korzystne, są to jednak tylko pozorne wrażenia. Stosowanie takich środków na suchych, zniszczonych, oraz porowatych włosach, w których łuska jest już osłabiona, skutkuje kolejnymi zmianami i niszczeniem struktury włosa, posuwającym się sukcesywnie w jego głąb.

alkohol-szkodzi-nie-tylko-watrobie

Negatywnie działanie produktów z wymienionymi powyżej alkoholami występuje również u posiadaczy zdrowych włosów. Pomimo satysfakcjonującego, pierwszego wrażenia, jakim są często miękkie, odżywione włosy – dłuższe stosowanie szkodliwych alkoholi powoduje z czasem  znaczne pogorszenie ich kondycji. Można zauważyć, że włosy stają się wtedy suche i „bez życia”. Powodem tego zjawiska jest przyzwyczajenie się włosów do tego typu środków. 

W dbaniu o włosy, nigdy nie należy stawiać fryzury nad kondycję oraz zdrowie. Nawet najpiękniejsze włosy, po stosowaniu zabiegów, które powodują ich niszczenie – staną się suche, matowe i pozbawione blasku. Każda kobieta powinna podarować swoim włosom odrobinę luksusu, gdyż ich kondycja w dużej mierze przekłada się na atrakcyjność i prezencję każdej z nas. 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij