Najczęstsze przeciwwskazania, które uniemożliwiają przedłużanie włosów

Najczęstsze przeciwwskazania, które uniemożliwiają przedłużanie włosów

Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się przedłużanie włosów. Poznań, Warszawa czy Kraków – w dużych miastach, niemal u każdego fryzjera można dokonać takiego zabiegu, problem pojawia się w mniejszych miasteczkach, gdzie często osiedlowa fryzjerka boi się podjąć tego tematu. Długie gęste i lśniące włosy od wieków były symbolem kobiecości i obecnie trend ten nie uległ zmianie, dlatego tak często widząc swoje zniszczone po wielokrotnych farbowaniach, cienkie włosy kobiety podejmują decyzję o zagęszczeniu, przedłużeniu włosów. Jednak czy jest to przedsięwzięcie dla wszystkich? Czy istnieją przeciwwskazania do tego typu zabiegu? Czy każdy fryzjer poinformuje, kiedy można, a kiedy nie powinno się zagęszczać włosy?

Od kiedy zacząć?

W jakim wieku dozwolone jest przedłużanie włosów? W zakładach fryzjerskich znajdujących się w Poznaniu, wielu doświadczonych fryzjerów jest w stanie udzielić takich informacji. Zdecydowanie od tego typu zabiegów powinniśmy się powstrzymać u dzieci. Bez względu na to jak ważne uroczystości czekają nasze pociechy, nie warto tracić zdrowego rozsądku. Trzeba pamiętać, że każde przedłużanie włosów wiąże się zastosowaniem substancji, które mogą osłabiać włosy naturalne, a w ekstremalnych przypadkach prowadzić do silnych reakcji alergicznych.

Choroby a przedłużanie włosów w Poznaniu, Wrocławiu i innych większych miastach

Wszelkie schorzenia predysponujące do wypadania włosów bądź powodujące zmiany w budowie włosa są przeciwwskazaniem do ich przedłużania. Należą do nich przede wszystkim łysienie androgenowe, plackowate, łysienie grzybicze, łysienie w przebiegu chorób metabolicznych np. tocznia trzewnego czy twardziny układowej. W trakcie problemów z tarczycą, łojotokowego zapalenia skóry głowy, łupieżu czy łuszczycy dochodzi do zmian w strukturze włosów naturalnych. Przedłużanie włosów w okresie zaostrzeń choroby mija się wówczas z celem, może dochodzić do ich wypadania wraz z doczepionymi pasmami. Dodatkowo wszelkie zabiegi, również te związane z przedłużaniem i zagęszczaniem nie są obojętne dla włosów naturalnych. Działania te mogą spowodować osłabienie naszych cebulek włosowych, kruszenie i uszkodzenie włosów w miejscu doczepiania.

Kondycja włosów

W czasie, gdy nasze włosy są bardzo zniszczone np. nieprawidłową ich pielęgnacją bądź po użyciu silnych środków chemicznych nie powinno się przeprowadzać ich naprawy za pomocą przedłużania czy zagęszczania. W trakcie terapii antynowotworowej- z użyciem leków chemicznych, które doprowadzają do bardzo silnego wypadania włosów należy odczekać. Włosy mocno zniszczone należy najpierw zregenerować przy użyciu różnego rodzaju kosmetyków, zabiegów, gdyż każda ingerencja w to by były one jak najszybciej gęste, długie i lśniące może dać zupełnie odwrotny efekt- będą one wypadać, łamać się już z tymi doczepionymi pasmami.

Przedłużone włosy kontra warunki atmosferyczne

Jeśli masz zamiar spędzić wakacje z zagęszczonymi włosami na jakiejś nadmorskiej plaży musisz pamiętać, że najbardziej niebezpieczna jest dla nich słona woda. Zaraz po zejściu z plaży należy umyć fryzurę, używając do tego obficie wody słodkiej, by spłukać pozostałości soli, piasku. Słońce, które niezbyt dobrze wpływa na nasz naturalne włosy także będzie miało negatywny wpływ na te przedłużane, nie wolno wówczas zapominać o specjalnych kosmetykach z filtrami UV.

Ciąża a przedłużanie włosów w zakładach

Bardzo często na skutek gry hormonów jaka odbywa się w trakcie ciąży włosy są mocno osłabione. W okresie poporodowym może dojść do nadmiernego ich wypadania, co skutkować będzie stanem odwracalnym tzw. łysieniem poporodowym. Jednak oczywiście ciąża nie jest przeciwwskazaniem do przedłużania czy zagęszczania włosów. Poznań przykładowo, jest o tyle nowoczesnym miastem, że każdy świadomy specjalista zaleci powstrzymanie się od niepotrzebnych zabiegów fryzjerskich, właśnie z powodu osłabiającego wpływu hormonów. Przy zdecydowaniu się na zabieg należy również zwrócić uwagę, że w tym okresie kobiety są dużo bardziej wrażliwe na działanie substancji chemicznych, dlatego też nie należy zapominać o wcześniejszym przeprowadzeniu próby uczuleniowej.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów w Poznaniu czy w Szczecinie, to zawsze bardzo poważny zabieg. Przed jego wykonaniem należy bardzo skrupulatnie zastanowić się gdzie go dokonać, jaki rodzaj włosów i jaką metodę wybrać, warto popytać fryzjerów w dużych miastach. Po pierwsze najważniejsze jest wybrać zaufany zakład fryzjerski, odznaczający się bardzo dużym doświadczeniem, gdzie fryzjer rzetelnie odpowie na każde nurtujące pytanie oraz rozpatrzy wszelkie nieprawidłowości, które mogą wykluczać z zabiegu przedłużania włosów. Ważne jest, by była to osoba wykształcona i doświadczona w tego typu przedsięwzięciach, aby potem nie żałować decyzji wydanych pieniędzy oraz, aby nie liczyć każdego pozostałego włosa na głowie. Nie wolno zapominać, że włosy mają nas upiększać, być dumą, a nie powodem do zmartwień i częstych wizyt u lekarzy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij