Masażer prostaty - jak z niego korzystać i dlaczego warto praktykować masaż prostaty

Masażer prostaty – jak z niego korzystać i dlaczego warto praktykować masaż prostaty

Prostata, czyli gruczoł krokowy, stercz – medycznie: nieparzysty narząd mięśniowo – gruczołowy stanowiący część męskiego układu płciowego. Taka jest oficjalna definicja prostaty, jednak w praktyce mało kto wie, jaką funkcję pełni prostata w organizmie mężczyzny. Organ ten jest odpowiedzialny za produkcję mętnej, białawej cieczy o słabo kwasowym odczynie i charakterystycznym zapachu, która wchodzi w skład spermy (to ona nadaje zapach spermie), Wydzielina prostaty stanowi nośnik plemników, produkowanych w kanalikach nasiennych jąder.

Masażer prostaty - jak z niego korzystać i dlaczego warto praktykować masaż prostaty

Kształt prostaty jest porównywany do kształtu kasztana jadalnego. Prostatę otaczają mięśnie, które kurczą się podczas ejakulacji (wytrysku). Gdzie dokładnie znajduje się prostata? Najłatwiej ją zlokalizować przez odbyt, gdyż tylna część gruczołu krokowego przylega bezpośrednio do odbytnicy. Dlatego właśnie prostatę bada się per rectum, czyli palcami przez odbytnicę.

Zdecydowana większość mężczyzn nie zdaje sobie sprawy ani z obecności w organizmie prostaty, ani z pełnionych przez nią funkcji, aż do czasu pojawienia się pierwszych objawów dysfunkcji tego organu. Do takich objawów możemy zaliczyć przede wszystkim problemy z oddawaniem moczu, tj. niekontrolowane wydalanie moczu, częste uczucie parcia na mocz, pieczenie w okolicy żołędzi.

Podstawowym badaniem diagnostycznym prostaty jest PSA – swoisty antygen sterczowy. Warto wiedzieć, że masaż prostaty wykonywany zarówno ze względów lekarskich (czyli badanie per rectum), jak i erotycznych, prowadzi do czasowego podwyższenia stężenia PSA.

Położenie i funkcja gruczołu krokowego powoduje, że jest on ważnym punktem na mapie męskiej seksualności. Masaż prostaty znany jest jako jedna z technik seksualnych. Jednak spośród fanów tej techniki niewiele osób wie, że masaż gruczołu krokowego ma także zastosowanie w medycynie – wspiera leczenie chorób, zwłaszcza stanów zapalnych prostaty.

Masaż prostaty – jakie są rodzaje i jak go wykonać

Gruczoł krokowy możemy masować zewnętrznie i wewnętrznie. Masaż zewnętrzny polega na stymulacji okolicy krocza, pomiędzy moszną a odbytem. Jest to technika, która umiejętnie wykonywana daje dużo przyjemności mężczyźnie i pozwala na osiągnięcie erekcji nawet bez dotykania penisa. Natomiast masaż wewnętrzny prostaty może być stosowany zarówno jako technika seksualna jak i w celach diagnostycznych i wspomagających leczenie prostaty.

Masaż wewnętrzny gruczołu krokowego wymaga krótkiego przygotowania z uwagi na specyfikę odbytu. Przed, powinno się wypróżnić lub wykonać lewatywę, należy również zapewnić odpowiednie nawilżenie masowanego miejsca – do tego celu można użyć lubrykantu. Masaż można wykonać samodzielnie lub z pomocą partnerki/partnera.

Do masażu wewnętrznego gruczołu krokowego warto jednak użyć specjalnego masażera – wibratora analnego, czyli urządzenia, które zostało specjalnie zaprojektowane do masażu prostaty. Użycie profesjonalnego produktu daje sporo korzyści i minimalizuje ryzyko np. uszkodzenia odbytu paznokciem lub zakażenia. Masażer prostaty jest wykonany z bezpiecznego, antyalergicznego silikonu medycznego, bez ftalanów i ołowiu, posiada anatomiczny kształt doskonale dopasowujący się do ciała i umożliwiający stymulację męskiego „punktu G” i okolic krocza.

Jakie jeszcze zalety posiada masażer prostaty?

Masażer jest bezprzewodowy, nie potrzebuje dodatkowych baterii, ponieważ posiada wbudowany akumulator, który łatwo i szybko ładuje się przez kabel USB. Masażer to poręczne urządzenie o długości ok. 10 cm i średnicy ok. 2,6 cm, z miękkiego tworzywa.

Masażera można używać w wannie, pod prysznicem i w każdym innym miejscu, gdzie będzie miał kontakt z wodą, ponieważ urządzenie jest całkowicie wodoodporne. Warto przy okazji wspomnieć, że ciepła kąpiel doskonale rozluźnia i relaksuje ciało, co pozwoli na osiągnięcie jeszcze więcej przyjemności z masażu.

Do wyboru jest 7 poziomów wibracji, których moc i częstotliwość można zmieniać pilotem dołączonym do masażera. Dzięki temu każdy masaż może mieć inną intensywność. Wibracje masażera są ciche, dźwięk urządzenia nie będzie rozpraszał podczas masażu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij