Odciski na stopach

Na dworze robi się już ciepło, wiele osób cieszy się ze słońca, ale zapomina o pielęgnacji własnych stóp. Stopy bez odpowiednich zabiegów nie są w stanie ładnie wyglądać, ale największym problemem, może być kłopot związany ze zdrowiem.

Pojawienie się odcisków, bardzo często daje o sobie znać poprzez silny ból. Zmiany te są naprawdę bolesne i dlatego też kobiety, mogą odczuwać charakterystyczne kłucie nogi, co w bardzo dużym stopniu uniemożliwia chodzenie. Odciski i nagniotki, bardzo mocno związane są z kwestią kosmetyki. Jeśli nie dbamy o nasze stopy, to możemy doprowadzić do poważnych odkształceń stopy, a co za tym idzie doprowadzić nasze nogi do stanu zapalnego.

Problemy z nogami

Wtedy pulsujący ból jest wręcz nie do wytrzymania i w takich wypadkach po prostu musimy od razu udać się do lekarza. W poważniejszych problemach może być potrzebna interwencja specjalisty, ponieważ zaniedbana skóra na stopach obumiera, co wiąże się przede wszystkim ze zniszczeniem podstawowych tkanek skórnych.

Problem ze zgrubieniem jest na tyle poważny, że sami nie jesteśmy w stanie go w żaden sposób usunąć. Odciski bardzo często pojawiają się na podbiciu stopy, jak i na poszczególnych palcach. Jeśli stopy są narażone na podrażnienia i rany, to z pewnością może to doprowadzić do stałego uszkodzenia skóry. Należy więc dobrze zastanowić się, ponieważ tego typu zagrożenie może się dla nas skończyć w szpitalu. Poważniejsze odchylenia nogi muszą być skorygowane poprzez zabieg, dlatego lepiej w porę zadbać o nogi, zanim dojdzie do ich skrzywienia.

Uszkodzona skóra

Jeśli skóra tkanki jest poważnie uszkodzona, to może to uniemożliwiać chodzenie, ponieważ będziemy odczuwać przenikliwy ból. W przypadku odcisków lepiej działać profilaktycznie niż leczyć skutki takiego problemu. Warto się nad tym zastanowić, ponieważ dobrze dobrane obuwie zapobiega powstawaniu odcisków.

W momencie, gdy decydujemy się na wybór obuwia, warto zadbać o wkładki silikonowe lub żelowe, ponieważ zmniejszają one obciążenie stopy, a co za tym idzie, nasza noga nie jest przeciążona podczas chodzenia. Tego typu wygodne wkładki chronią także stopę przed podrażnieniem, co z kolei ma znaczenie, zwłaszcza jeśli jesteśmy przez wiele godzin w ciągłym ruchu. Jeśli na nogach pojawią się charakterystyczne zgrubienia, to powinniśmy regularnie złuszczać martwy naskórek oraz używać odpowiednich kremów zmiękczających, ponieważ tylko wtedy twarda skóra nie zamieni się w bolący odcisk.

Usuwamy naskórek

Rogowaciały naskórek, musi być przez nas regularnie usuwany, ponieważ tylko wtedy nogi są w pełni czyste i wolne od zmian chorobowych. Warto stosować pumeksy, które oprócz ścierania naskórka, zapewniają nam również ochronę przed bakteriami oraz innymi drobnoustrojami atakującymi nasze nogi. Taka ochrona jest kompleksowa, dlatego kobieta czuje się pewnie, korzystając z takich rozwiązań. Do pielęgnacji nóg można wykorzystać nawet mocznik, pod warunkiem, że oprócz wymienionej substancji posmarujemy nogi kremem.

Jeśli już na nodze lub nogach pojawi się odcisk, to możemy bez problemu skorzystać ze specjalnych plastrów, które złagodzą ból i przyspieszą gojenie się ran. Nowoczesne plastry mają to do siebie, że nie odparzają skóry, dlatego możemy je stosować bezpiecznie w każdym wypadku. Takie rozwiązania są w pełni profilaktyczne, ale lepiej radzić sobie z niewielkim odciskiem, niż głęboką raną. Pamiętajmy, że pomimo wszystko odciski trzeba leczyć od samego początku w innym wypadku, narazimy się na dodatkowe problemy z nogami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij