Przygotuj się na lato! Rowery fitness dla każdego

Mogłoby się wydawać oczywiste, że o sylwetkę warto dbać cały rok. Odpowiednia dieta, regularna aktywność fizyczna i sporo czasu spędzanego na świeżym powietrzu wiążą się z niesamowitymi efektami, które odbiją się zarówno na naszym zdrowiu, jak i wyglądzie.

Okazuje się jednak, że bardzo często przez większą część roku zwyczajnie zapominamy o tego rodzaju prawidłowościach. Najczęściej przypominamy sobie o konieczności uprawiania sportu na wiosnę, gdy wakacje są już za pasem. Jak osiągnąć upragniony cel, czyli wymarzoną sylwetkę na lato? Najlepiej jeżdżąc na rowerze!

Jak zadbać o sylwetkę na wakacje?

Najważniejsze jest to, aby zacząć pracę nad swoją figurą jak najwcześniej. Nawet, jeśli pogoda za oknem nie zachęca do ruchu na świeżym powietrzu, dobrze jest zastanowić się, jakie sporty można uprawiać pod dachem. Rowery fitness pozwalają cieszyć się aktywnością bez wychodzenia z domu. Nie zajmują dużo miejsca, więc znacznie łatwiej zdecydować się na zakup rowerka treningowego niż na przykład bieżni czy atlasu. Kupimy je bez problemu w takich sklepach internetowych jak Rowerzysta.

Ich dodatkowym atutem jest prosty i przyjemny sposób korzystania. Rower fitness możesz ustawić w dogodnym dla siebie miejscu i połączyć z inną rozrywką. Stawiając go naprzeciwko telewizora, efektywnie wykorzystasz czas poświęcany codziennie na oglądanie ulubionego serialu. Podczas pedałowania na rowerze treningowym możesz z powodzeniem umilać sobie czas słuchając muzyki czy nawet czytając książkę lub gazetę!

To szczególnie istotne dla tych osób, które zwykle narzekają na brak wolnego czasu, niezbędnego do wykonywania ćwiczeń. Co więcej, takie rozwiązania docenią z pewnością także ci, którzy spędzają aktywnie czas raczej z poczucia konieczności niż dla własnej przyjemności.

Jak wybrać rower fitness?

Kiedy już zdecydujesz się na zakup roweru treningowego, z pewnością staniesz przed dylematem: jaki rower wybrać? Producenci sportowych gadżetów mogą zaskoczyć cię szeroką ofertą. W pierwszej kolejności dobrze wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe – ceny rowerów fitness wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych! Warto dokładnie przemyśleć tego rodzaju decyzję.

Zakup tańszego modelu może być dość krótkotrwałą inwestycją, jeśli okaże się, że po niedługim czasie użytkowania rower będzie wymagał naprawy. Z drugiej jednak strony, zanim wybierzesz drogi rower wyposażony w liczne „bajery” i programy treningowe, dobrze zastanów się, czy faktycznie będziesz z nich korzystać. Czasami sprawdza się bardziej złożona metoda zakupu dwóch rowerów.

Pierwszy, tańszy, wykorzystujemy do wyrobienia sobie nawyku regularnego ćwiczenia i sprawdzenia, czy faktycznie będziemy korzystać z tego rodzaju sprzętu. Dopiero później sięgamy po drugi rower, który posiada wszystkie niezbędne dla nas udogodnienia, jest wygodniejszy w użytkowaniu, ale niestety także droższy.

Zakup dwóch rowerów treningowych nie musi wcale wiązać się ze znacznym zwiększeniem kosztów inwestycji. Rower, z którego przestajemy korzystać, bez problemu można sprzedać na jednym z licznych internetowych portali aukcyjnych.

Czy producent też się liczy?

Jeśli już wiesz, ile jesteś w stanie zapłacić za rower treningowy, czas na wybór jego producenta. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zrezygnować z produktów nieznanych firm, gdyż zwykle nie mamy żadnego pojęcia o ich jakości. Dobrze sięgać po sprzęty treningowe wyprodukowane przez firmy z wieloletnią tradycją, na przykład rowery Romet.

Warto pamiętać, że rowery fitness popularnych firm są zwykle dostępne w wielu sklepach, więc przed zakupem możemy zobaczyć je i przetestować. Niestety, sprzedaż internetowa często prowadzona przez niszowych producentów nie stwarza takiej możliwości. Dodatkowo, kupując nowy rower, zyskujemy także gwarancję, o której moglibyśmy tylko pomarzyć decydując się na używany sprzęt.

Po zakupie własnego roweru fitness szybko odkryjesz, że jego użytkowanie jest jednym z przyjemniejszych sposobów walki o wymarzoną sylwetkę. Latem docenisz rower treningowy nie tylko ze względu na swoją figurę, ale także na kondycję, która pozwoli ci wybrać się na wycieczkę rowerową. Zwiedzanie świata na dwóch kołach może mieć wiele uroku, jeśli nie złapiesz zadyszki po pierwszym kilometrze!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij