Rodzaje podajników na papier toaletowy.

Rodzaje podajników na papier toaletowy. Jaki podajnik wybrać do firmowej toalety?

Czy wybór podajnika na papier toaletowy ma znaczenie? Jak się okazuje ma i to niemałe! Będzie tutaj chodziło zarówno o wygodę, jak i o względy higieniczne, a biorąc to pod uwagę, mamy niemały wybór takich akcesoriów na rynku. Jaki podajnik na papier toaletowy wybrać do firmy? Na co zwracać uwagę?

Czy wybór podajnika na papier toaletowy do firmowej toalety ma znaczenie?

Higiena, estetyka, praktyczność – te trzy podstawowe cechy powinny przyświecać przy wyborze podajnika na papier toaletowy. Ma to wbrew pozorom duże znaczenie, zwłaszcza w firmach, gdzie nierzadko codziennie przewija się całe mnóstwo osób, nie tylko pracowników, ale i klientów. Pełne i kompleksowe wyposażenie, które umożliwi swobodę użytkowania, to podstawa w każdym miejscu pracy, dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na to, co się wybierze.

Co istotne, na rynku znajdzie się całe mnóstwo różnych rodzajów akcesoriów toaletowych, które mogą się między sobą różnić wielkością, przeznaczeniem czy nawet designem. Dobrze dopasowane podajniki na papier wybierz z pomocą silcopolska.pl i szerokim asortymentem produktów tego typu. Zanim się zdecydujesz na coś konkretnego, warto wiedzieć, jakie ich typy da się wyróżnić.

Jakie są rodzaje dozowników na papier toaletowy?

Czy wybór dozownika na papier toaletowy może być rzeczą skomplikowaną? Jak się okazuje – tak. Wszystko przez to, że na rynku można ich znaleźć wiele typów, które różnić się będą między sobą wielkością, materiałem wykonania czy posiadaniem dodatkowych udogodnień. Dostępne są więc podajniki na małe, średnie i duże rolki, takie, które mogą w sobie pomieścić ich więcej czy też dozowniki na papier w arkuszach. Czasem wziąć wybierane są też proste uchwyty.

Jaka wielkość dozownika na papier toaletowy?

Na rynku akcesoriów toaletowych można znaleźć kilka typów podajników na papier, z podziałem na ich wielkość. Dotyczy to: małych rolek, a także rolek: mini, midi oraz maxi jumbo. Różnią się one między sobą przede wszystkim średnicą, czyli inaczej mówiąc – ilością dostępnego papieru. Niektóre podajniki, zwłaszcza te małe mogą mieścić w sobie więcej niż tylko jedną rolkę. Najczęściej wybierane są one do firm o niezbyt intensywnym ruchu, np. biura, niektórych hoteli czy do niewielkich restauracji.

Bardzo często spotykane są także podajniki jumbo, które charakteryzują się okrągłym kształtem i mają pojemność jednej rolki papieru, w rzadszych przypadkach dwóch. Mini jumbo sprawdzają się w miejscach o średnim natężeniu ruchu. Więcej możliwości dają z kolei dozowniki midi oraz maxi jumbo. Te szczególnie polecane także do biur i innych firm, gdzie ludzie przewijają się z dużej ilości.

Jaki materiał dozownika do papieru toaletowego wybrać?

Dla wielu użytkowników równie ważnym aspektem wyboru jest także materiał, z jakiego wykonany jest produkt. Najczęściej spotyka się dwa typy tych artykułów – wykonana ze stali szlachetnej oraz tworzyw sztucznych. Oba warianty mają oczywiście swoje zalety i wady.

Dozownik z plastiku jest łatwy przy czyszczeniu, może występować w wielu kolorach, jest dosyć odporny na uszkodzenia i zdecydowanie tańszy. Produkty ze metalu są znacznie wytrzymalsze, mają elegancki wygląd i są łatwe do utrzymania w higienie, choć niestety droższe i konieczne jest wykorzystywanie odpowiednich środków do czyszczenia.

Podajnik na papier w rolce czy w składce?

Zdecydowanie częściej można spotkać podajniki na papier w rolkach. Są one całkowicie zabudowane i tylko z dołu wystaje listek papieru, który należy pociągnąć, by urwać odpowiednią ilość potrzebnego materiału. Na rynku dostępne są jednak także podajniki na papier toaletowy w arkuszach. Różnią się tym, że zamiast okrągłych rolek, są prostokątne lub kwadratowe składki przypominające bloki kartek. Zazwyczaj po takie rozwiązanie sięga się tam, gdzie istotne jest zachowanie maksymalnej higieny.

Podajnik na papier czy uchwyt na papier w firmie?

Choć podajniki na papier są obecnie w powszechnym użyciu, w wielu miejscach nadal można spotkać też zwykłe uchwyty na papier. Różnią się one między sobą tym, że dozowniki są całościowo zabudowane, z kolei podajniki nie. Uchwyty są tańsze, a także mogą występować w znacznie większej gamie kolorów i wzorów, choć z racji odsłonięcia papieru, trudniej zachować higienę, a rolka może ulec zniszczeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij