Seks po porodzie – kiedy i jak zacząć?

Seks po porodzie to jeden z tych tematów, który owiany jest dla wielu z nas tajemnicą. Niemniej jednak warto rozmawiać o rzeczach ludzkich, które dotyczą obojga partnerów. Wszakże doskonale wiemy, że zbliżenia są bardzo ważną częścią dla każdego związku. Dlatego warto wiedzieć, kiedy możemy rozpocząć nasze życie seksualne po porodzie, aby było to w pełni bezpieczne dla naszej partnerki. Dziś poruszymy ten temat, dlatego zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten temat!

Seks po porodzie – kiedy możemy rozpocząć?

Aspekt tego, kiedy możemy rozpocząć nasze życie seksualne warto podeprzeć opinią ekspertów w tej dziedzinie. Lekarze zgodnie twierdzą, iż okres 6 tygodni po urodzeniu dziecka jest tą pierwotną granicą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę. Oczywiście w tym wszystkim ważna jest konsultacja ginekologiczna i określenie stanu pacjentki.

W zależności od indywidualnych możliwości, niektóre kobiety już w trzecim tygodniu chcą powrócić do aktywności seksualnej. Niemniej jednak, nawet w wypadku dobrego samopoczucia, warto najpierw zasięgnąć konsultacji z lekarzem, który będzie w stanie powiedzieć nam nieco więcej na temat stanu naszego ciała.

Dlaczego nie wolno rozpoczynać za wcześnie aktywności seksualnej?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystko zależne jest od stanu naszego ciała. Jak doskonale wiemy, narządy rodne muszą powrócić do odpowiedniego stanu sprzed ciąży. Chodzi o zagojenie się wszystkich ran, które miały miejsce przykładowo po nacięciu krocza, bądź nawet po cesarskim cięciu. Dlatego też konsultacja ginekologiczna jest w tym wypadku tak bardzo istotna, ponieważ na jej podstawie uzyskamy wszystkie dane i odpowiedzi na nasze pytania.

Jak rozpocząć swoje życie seksualne po porodzie?

W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszej partnerki, seks po porodzie powinien być wdrażany stopniowo i zachowaniem pełnej delikatności cielesnej. Chodzi o to, aby podjąć aktywność seksualną z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa podczas stosunku.

W czasie naszych pierwszych zbliżeń warto zastanowić się nad lubrykantami, które pozwolą nam zapewnić odpowiedni komfort podczas stosunku. Alternatywą mogą być także prezerwatywy, które uwzględniają zdecydowanie większe nawilżenie. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda pozwoli nam z pewnością „przełamać” te pierwsze blokady, które mogą powodować strach u kobiety. Ważne jest, aby podejść w tym czasie z pełną powagą i zrozumieniem do naszych pierwszych zbliżeń.

Produkty, które mogą nam pomóc w sferze erotycznej

Odpowiednim miejscem zakupowym, związanym z produktami erotycznymi, które mogą nam pomóc wdrożyć się w życie seksualne na nowo, jest Centrum Erotyki. Właśnie tutaj znajdziemy niezbędne gadżety seksualne, które warto mieć, podczas odbywania różnego rodzaju stosunków. Różne kategorie produktów pozwolą nam realizować bezpiecznie wszystkie formy seksualne, którymi jesteśmy zainteresowani oraz wspomogą przełamanie się w tak trudnym temacie, jakim jest powrót do seksu po porodzie.

Dlatego wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem wysokiej klasy produktów związanych z erotyką odsyłamy właśnie na powyższy adres!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij