Stały aparat ortodontyczny – 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed założeniem

Proste, zdrowe, zadbane zęby to więcej pewności siebie i piękniejszy uśmiech. Jeśli zadbamy o prawidłowy zgryz zyskamy także większy komfort w dbaniu o higienę jamy ustnej i… opóźnimy nieco procesy starzenia się twarzy! Do aparatu ortodontycznego, o ile jest konieczność jego założenia, nie trzeba chyba dzisiaj nikogo przekonywać. Ewentualne wątpliwości możemy z kolei rozwiać kilkoma najważniejszymi faktami dotyczącymi aparatów na zęby. Jeśli masz w planach leczenie ortodontyczne lub zastanawiasz się, na jaki aparat ortodontyczny się zdecydować, z pewnością powinieneś dowiedzieć się, czym wyróżniają się aparaty stałe.

1. Stały aparat ortodontyczny zapewnia szybkie, precyzyjne i skuteczne leczenie

Dlaczego? Otóż jak sama nazwa wskazuje, aparat stały pracuje stale, a zatem 24 godziny na dobę. Dzięki temu leczenie wad zgryzu przebiega szybciej, niż np. w sytuacji gdybyśmy zdecydowali się na aparat zakładany jedynie na noc. Dodatkowo, jak przekonują specjaliści w dziedzinie ortodoncji na https://ortolingwa2.pl/aparaty-stale/, aparat stały działa na zęby wyjątkowo precyzyjnie. Tutaj łatwiej o rezultaty dokładnie takie, jakich oczekujemy.

2. To rozwiązanie, które poradzi sobie nawet z poważnymi wadami zgryzu

O ile mniejszych korekt wad zgryzu można dokonać m.in. przy wykorzystaniu aparatów wyjmowanych, o tyle poważniejsze wady wymagają już zastosowania aparatu stałego. To rozwiązanie dedykowane w zasadzie w każdym procesie leczenia, niezależnie od stopnia zaawansowania wady i jej rodzaju.

3. Stały aparat sprawdzi się niezależnie od tego, ile pacjent ma lat

Jeśli obawiamy się, że na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu jest już za późno, że nasz wiek jest jakimkolwiek ograniczeniem, to jesteśmy w błędzie. Założenie aparatu stałego będzie korzystnym rozwiązaniem zarówno w leczeniu młodych pacjentów, jak i całkiem dojrzałych.

4. Aparaty stałe to nie tylko aparaty metalowe

Choć to właśnie aparaty metalowe są najpopularniejszym rozwiązaniem. Jeśli myślimy o aparacie ortodontycznym najczęściej przychodzą nam do głowy metalowe aparaty stałe. Okazuje się jednak, że wybór jest tutaj znacznie szerszy.

Jeśli oczekujemy najwyższej skuteczności leczenia, a jednocześnie dyskrecji i mniejszej widoczności aparatu, jedną z propozycji mogą być aparaty estetyczne, a wśród nich aparaty szafirowe, ceramiczne lub porcelanowe. W pierwszym rozwiązaniu zamki aparatu są w pełni przezroczyste. W drugim i trzecim wariancie zamki mają zabarwienie mleczno – białe. Równie dyskretne leczenie zapewniają aparaty samoligaturujące. W tym przypadku aparat nie posiada klasycznych ligatur, tylko odpowiednio skonstruowane klapki, mocujące łuki w zamkach.​

5. Aparat opóźnia procesy starzenia się twarzy

Wady zgryzu bardzo często sprawiają, że tkanki miękkie ulegają zapadnięciu. Efektem takiego procesu są zwiotczenie skóry twarzy oraz pojawienie się nowych i pogłębienie istniejących zmarszczek. Aparat pozwala prawidłowo ustawić zęby, które zapewniają w ten sposób właściwe podparcie dla tkanek miękkich i tym samym gładszą skórę twarzy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij