Ukryte gniazdka elektryczne – jak estetycznie umieścić je we wnętrzu?

Ukryte gniazdka elektryczne – jak estetycznie umieścić je we wnętrzu?

Szeroki wybór gniazdek elektrycznych sprawia, że dziś są to nie tylko podstawowe elementy instalacji elektrycznej, ale także eleganckie detale podkreślające charakter każdego wnętrza. Zdarza się jednak, że umiejscowienie gniazdka elektrycznego koliduje z aranżacją i wprowadza do niej chaos. Z pomocą przychodzą wówczas ukryte gniazdka elektryczne. Dlaczego warto je wybrać. Zapytaliśmy o to ekspertów!

Ukryte gniazdka elektryczne – czy warto je wybrać?

Ukryte gniazdka elektryczne zyskują coraz większą popularność. Ich zaletą jest przede wszystkim estetyczny wygląd. Niemal wtapiające się w tło, nie zaburzają wystroju wnętrza. Można łatwo dopasować je do każdej aranżacji. Dodatkowo, gniazdka blatowe pozwalają na bardziej komfortowe korzystanie z przestrzeni. Pozwalają na łatwy dostęp do kontaktu i ograniczają ilość przewodów elektrycznych znajdujących się na zewnątrz biurka czy wyspy kuchennej. Ukryte gniazdka elektryczne są ponadto doskonałym rozwiązaniem w domach, w których mieszkają małe dzieci. Posiadają specjalne obudowy, które zabezpieczają przed niekontrolowanym dostępem najmłodszych do kontaktu.

Ukryte gniazdka elektryczne – niezbędne w kuchni

Ukryte gniazdka elektryczne są najczęściej wybierane do kuchni. Doskonale sprawdzają się szczególnie w przestrzeni z wyspą kuchenną. Umożliwiają wygodne podłączenie do prądu sprzętów małego AGD – miksera, blendera i innych. Zapewniają przy tym maksimum bezpieczeństwa, ograniczając ryzyko zahaczenia o przewody elektryczne. Wśród gniazdek nablatowych można znaleźć rozwiązania do płytkiego montażu, które nie kolidują z szufladami. Warto pamiętać o tym, że ukryte gniazdka elektryczne to także takie, które są przeznaczone do montażu pod szafkami kuchennymi czy pod okapem. To rozwiązania, które sprawiają, że wnętrze prezentuje się niesamowicie elegancko, a dodatkowo zapewniają wygodę użytkowania przestrzeni – nie istnieje w tym przypadku ryzyko ich zalania. A skoro o tym mowa, warto dodać, że wybierając produkty do kuchni, należy postawić na modele z wysokim stopniem ochrony – najlepiej IP54 cechujące się wysoką ochroną przed bryzgami wody.

Ukryte gniazdka elektryczne w salonie, gabinecie czy sypialni – estetyczne i wygodne w użytkowaniu

Bez względu na to, że ukryte gniazdka elektryczne najczęściej spotyka się w kuchni, należy wspomnieć, że rozwiązania te z powodzeniem sprawdzą się także w innych pomieszczeniach. Są niezbędne w salonie, gabinecie, pokoju dziecka, a nawet w sypialni. Można zamocować je zarówno w blacie biurka czy szafki nocnej, jak i w skrzyni łóżka albo kanapy. To doskonały sposób na ograniczenie ilości kontaktów montowanych w ścianach, które mogłyby zaburzyć estetykę aranżacji. Do gniazd ukrytych w blacie czy w obudowie mebli wypoczynkowych można łatwo podpiąć wszelkie urządzenia – w tym multimedialne: laptop, tablet czy smartfon. To z kolei pozwala mieć je zawsze w zasięgu dłoni – nawet podczas ładowania.
Artykuł powstał przy współpracy z osprzet-sklep.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij