Współczesny mężczyzna i jego problemy z erekcją – możliwe powody

Współczesny mężczyzna i jego problemy z erekcją – możliwe powody

Czy to tylko sztuczne tworzenie problemu, który nie istnieje poza reklamą, a ma jedynie nakręcić sprzedaż środków wzmacniających męską potencję? Czy współczesny mężczyzna naprawdę potrzebuje pomocy, by stanąć na wysokości zadania i móc bez obaw podejść do kontaktu fizycznego z kobietą?

Jak wskazują statystyki sprzedaży sklepów erotycznych [1], temat ten nie jest tak do końca bezpodstawny, gdyż to sami panowie decydują się na zakup tego typu preparatów. Trudno zatem uwierzyć, że gdyby nie było w ich organizmie przyczyny, sięgnęliby po tego typu produkty – czy to z obawy przed zdrowiem, czy też z samej męskiej dumy. Dlaczego tak się jednak dzieje, że dzisiejszy facet decyduje się coraz częściej na zażycie substancji wspomagających jego potencję? Przyczyn może być kilka.

 

Najpopularniejsza: wiek

Nic na to nie poradzimy, że nasz organizm podlega procesowi starzenia się, a więc można wpisać to na listę naturalnych następstw przeżycia konkretnej liczby wiosen. U jednego mężczyzny problemy zaczną się po 40 roku życia, inny dopiero przechodząc na emeryturę, zacznie odczuwać spadek potencji. Z biologicznego punktu widzenia jest to więc normalne, tylko że ciężko jest się pogodzić z tym, że zaczęło się to zbyt wcześnie (a przynajmniej wcześniej niż byśmy tego chcieli). Wiek jest więc nierzadko jedynym czynnikiem, który „zmusza” mężczyznę po sięgnięcie po środki wspomagające erekcję i nikogo nie powinno to dziwić.

Mechaniczne powiększanie penisa

Syndrom małego członka, który w rzeczywistości nie odbiega od średniej długości, oraz kompleksy z tego powodu, są również bardzo popularne wśród mężczyzn. Można wręcz – odrobinę żartobliwie – stwierdzić, że odkąd człowiek zrezygnował z używania maczugi, to męski penis przejął (metaforycznie) jej rolę i liczy się to, kto ma większy, a nie kto lepiej się nim posługuje. Prowadzi to do korzystania z oferty możliwości powiększania członka, w tym również ze sposobów mechanicznych, jak pompki próżniowe. Nie ma w tym oczywiście nic złego, jednak należy pamiętać o umiarze oraz o tym, że tego typu produkty wymyślono dla ludzi, którzy mają właśnie problemy z erekcją i dzięki próżniowemu wspomaganiu przed stosunkiem mogą ją utrzymać w trakcie współżycia. U zdrowego faceta efekt może być więc odwrotny i zaburzyć potencję – większa maczuga, lecz gorsze działanie.

Tryb życia

I dochodzimy do jednego z najbardziej złożonych i zdecydowanie najczęstszych powodów problemów z potencją, czyli trybu życia. Wiąże się on również poniekąd z uwarunkowaniami społecznymi i psychologią, ale najbardziej to jak żyjemy na co dzień, ma wpływ, jak nasz organizm reaguje w chwilach intymnych. Po pierwsze, wraz ze wzrostem prędkości życia mężczyzna wystawiony jest na większy stres. Ciągłego pośpiechu nie są w stanie uleczyć nowe technologie, które jedynie dolewają oliwy do ognia i podnoszą jeszcze wyżej poprzeczkę codziennych aktywności. Po drugie budowanie relacji zostało zepchnięte współcześnie na dalszy plan, gdyż liczy się szybkość efektów. Tym sposobem codzienność wpływa na męski odbiór świata i sprawia, że taki pan nie jest nieprzygotowany psychicznie do inicjacji seksualnej, czy też kolejnych zbliżeń, jeśli nie potrafi poradzić sobie z porażką. O takich osobach mówi się, że mają „mentalną blokadę”. Po trzecie niewystarczające lub nadmierne dbanie o ciało (chodzi tu o wspomaganie się podczas ćwiczeń substancjami, które są zarówno skuteczne, jak i niebezpieczne dla naturalnych czynności organizmu). Poza tym mamy chroniczne zmęczenie, ludzi w metrze, którzy podczas porannego kursu do pracy zawsze wydają się niewyspani oraz brak zrównoważonej diety. Jeśli chwilę się nad tym zastanowić, to każdy z tych elementów można wyeliminować, trzeba do tego jednak odrobiny konsekwencji i samozaparcia. Gdy to nie pomaga, warto zrobić badania lekarskie, gdyż przyczyna spadku potencji może kryć się znacznie głębiej, niż podejrzewamy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij