Zdrowa wentylacja, zdrowy kominek, czyli jakie

Zdrowa wentylacja, zdrowy kominek, czyli jakie?

Skutkiem złej wentylacji mogą być nie tylko grzyby i pleśń na ścianie, ale również pogorszenie się twojego samopoczucia czy zdrowia. Dlatego należy dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego systemu wentylacyjnego. A co trzeba wiedzieć, o rodzajach wentylacji i czym tak naprawdę jest zdrowa wentylacja? 

Rodzaje wentylacji

Wentylacja to podstawowa instalacja budynku, dlatego jej wybór należy mądrze zaplanować. Wentylacja dobrze dobrana zapewnia zdrowe powietrze w domu, wpływa na komfort i samopoczucie jego mieszkańców. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów systemów wentylacyjnych, jednak najczęściej stosuje się wentylacje:

  • grawitacyjną, nazywaną również naturalną,
  • mechaniczną, 
  • hybrydową.

A co warto wiedzieć o każdej z nich? Jak dobrać wentylację, aby zapewnić zdrowe powietrze w budynku? Najbardziej podstawowa, czyli wentylacja naturalna (grawitacyjna) nie jest zasilana żadnym urządzeniem, jest ona uzależniona od siły wiatru, a także temperatury zewnętrznej oraz tej wewnątrz domu. Jest to najstarszy i jednocześnie najprostszy sposób wymiany powietrza, jednak w nowoczesnym budownictwie już się od niego odchodzi. Popularną alternatywą jest wentylacja mechaniczna, która zostaje wymuszona przez działanie specjalnych wentylatorów. Jednak jak można się łatwo domyśleć, aby mogły one działać, muszą być stale podłączone do źródła energii. Dlatego też ten typ wentylacji w praktyce okazuje się dość kosztowny. Na szczęście jest jeszcze trzecia opcja, czyli wentylacja hybrydowa. A co warto o niej wiedzieć? I czy okaże się ona zdrowym rozwiązaniem? 

Wentylacja hybrydowa – czy zdrowa? 

Wentylacja mieszana, hybrydowa jest połączeniem systemów naturalnych z mechanicznymi. W tym przypadku system grawitacyjny i mechaniczny wzajemnie się uzupełniają, zapewniając optymalną wymianę powietrza bez względu na warunki pogodowe oraz temperaturę wewnątrz budynku. Wentylacja hybrydowa stosowana jest coraz częściej w nowoczesnym budownictwie, jednak sprawdzi się w różnych typach obiektów. Co więcej, nowoczesne wentylacje hybrydowe posiadają specjalne systemy, które natychmiastowo i mechanicznie reagują na zawartość wilgoci w pomieszczeniu, dzięki czemu użytkownicy mogą stale oddychać świeżym powietrzem, co z kolei przekłada się na ich samopoczucie i zdrowie. 

Jaki system kominowy? 

A jaki system kominowy okaże się najlepszym rozwiązaniem? Na rynku można znaleźć wiele rodzajów kominów, do najpopularniejszych należą komin murowany, ceramiczny czy stalowy. Jednak bez względu na to, na który typ się zdecydujemy, aby komin był zdrowy i bezpieczny, musi być szczelny i trwały, tak, aby bez problemu odprowadzać na zewnątrz produkty spalania. My polecamy rozwiązanie nowej generacji, czyli komin ceramiczny, który jest niezwykle funkcjonalny i bezpieczny. Takie nowoczesne systemy kominowe wykonane z wysokiej jakości materiałów posiadają świetnie dopracowaną i przemyślaną konstrukcję, która zapewnia w pełni bezpieczne działanie komina. Na dodatek nowoczesne kominy ceramiczne są również bardzo proste w montażu. 

Systemy kominowe i wentylacyjne w dużej mierze wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego powinny być nie tylko prawidłowo dobrane, ale również wykonane z wysokiej jakości materiałów, przez sprawdzonych producentów. 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij