Zrozumienie problemu żylaków u mężczyzn i rola podkolanówek przeciwżylakowych

Zrozumienie problemu żylaków u mężczyzn i rola podkolanówek przeciwżylakowych

Żylaki na nogach bardzo często postrzegane są jako problem wyłącznie kobiet. Jednak jak się okazuje schorzenie to, bardzo często spotyka również mężczyzn, dla których problem ten bywa kłopotliwy i wstydliwy. W leczeniu oraz zapobieganiu powstawania zmian żylnych coraz częściej stosuje się kompresjoterapię z wykorzystaniem wyrobów medycznych, które wywierają stopniowany ucisk łagodzący ból, poprawiający krążenie oraz zmniejszający obrzęki czy żylaki.

Podpowiadamy, dlaczego warto jak najwcześniej wdrożyć odpowiednie działanie zapobiegające powstawaniu zmian żylnych, a także jaką funkcję pełnią podkolanówki przeciwżylakowe w walce z przewlekłą niewydolnością żylną.

Żylaki to problem dotykający nie tylko kobiety

Żylaki mogą występować u osób, które narażone są na genetyczne ich powstawanie. Ich przyczyną może być również siedząca bądź stojąca praca, odwodnienie, otyłość, a także brak aktywności fizycznej. Mimo że problem ten częściej występuje u kobiet, to spotyka on również mężczyzn, w różnym wieku.

W przypadku nieprawidłowego krążenia krwi w żyłach kończyn dolnych bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej rozpocząć działanie, które pozwoli nie tylko zapobiec powstawaniu zmian, ale również złagodzić powstałe już pajączki, obrzęki czy żylaki.

Warto pamiętać, że nieleczone żylaki mogą doprowadzić do poważnych komplikacji, dlatego odpowiednie działanie jest kluczowe i może przynieść zamierzone efekty.

Podkolanówki przeciwżylakowe męskie powstały z myślą o wszystkich mężczyznach, którzy borykają się z często bardzo wstydliwym dla nich problemem, jakim są żylaki czy pajączki. Podkolanówki, które wyglądem przypominają zwykłe skarpety, mogą być stosowane zarówno podczas codziennego funkcjonowania, jak i w pracy czy na ważne okazje. Żylaki to schorzenie, które nie powinno wiązać się ze wstydem, tylko z chęcią ich złagodzenia. W takiej sytuacji istotny jest przede wszystkim komfort oraz zdrowie pacjentów.

Jaką funkcję pełnią podkolanówki przeciwżylakowe?

W walce ze zmianami żylnymi, które często prowadzą do przewlekłej niewydolności żylnej, podkolanówki przeciwżylakowe odgrywają bardzo istotną rolę.

Wyroby medyczne, jakimi są podkolanówki przeciwżylakowe poprawiają krążenie krwi, poprzez wywieranie odpowiedniego, stopniowanego ucisku – najsilniejszy ucisk występuje w kostce (100%), a następnie zmniejsza się ku górze. W łydce jest to 70%, a przy dłuższych wyrobach (rajstopy, pończochy) jest to 40% w udzie. Dodatkowo dzięki utrzymaniu prawidłowego ciśnienia w kończynach dolnych podkolanówki zmniejszają obrzęki, co wpływa na komfort podczas codziennego funkcjonowania.

Podkolanówki przeciwżylakowe z chęcią stosowane są również przez sportowców, poprawiając wydolność podczas treningów czy zawodów sportowych.

Podkolanówki przeciwżylakowe przynoszą zamierzone efekty wyłącznie, gdy są odpowiednio dostosowane do potrzeb pacjenta oraz są regularnie stosowane. Należy pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar oraz moc kompresji według stopnia zaawansowania choroby. Mimo że podkolanówki nie wyleczą całkowicie żylaków u mężczyzn, to przyczynią się do poprawy komfortu podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij