Baby Shower

Kobieta oczekująca dziecka, z pewnością przeżywa ogromny stres. W takim uroczystym okresie liczy się tylko przyszłe dziecko. W tym czasie siostra, czy też znajomi chcą w jakiś sposób uczcić to wydarzenie, a więc jest okazja do tego, aby urządzić przyjęcie dla takiej przyszłej mamy. Oczywiście tego typu propozycje nie są jeszcze zbyt popularne w Polsce, ale Baby Shower coraz częściej pojawia się w kalendarzu naszych imprez.

Cała uroczystość ma związek z przyjęciem na czas przyszłej mamy oraz dziecka, które niedługo się pojawi. Nazwa święta wywodzi się bezpośrednio od angielskiego słowa „shower”, czyli prysznic, co jest jedynie przenośnią, ponieważ podczas takiej uroczystości wręcza się masę prezentów i wszystkie z nich są adresowane do dziecka znajdującego się w brzuchu kobiety. Zwyczaj ten jest szczególnie hucznie obchodzony w Stanach Zjednoczonych, gdzie matka będąca w ciąży, jest wręcz zalewana prezentami od wszystkich znajomych, krewnych czy rodziny.

Uwaga- Baby Shower mogą organizować jedynie kobiety. Może to być wspomniana wyżej siostra lub przyjaciółki ciężarnej. Tego typu impreza nie może odbywać się w mieszkaniu przyszłej matki, a na uroczystość nie zaprasza się mężczyzn, nawet męża. Jest to impreza, gdzie zaprasza się same kobiety, ewentualnie jeśli ktoś ma dziecko, może z nim przyjść.

Co się robi na takiej imprezie?

Baby Shower to nie tylko tańce i impreza do białego rana. Tak naprawdę w czasie takiego święta organizowane są różnego rodzaju konkursy, zadania, oferowany jest słodki poczęstunek, czyli wszystko to, co może sprawić radość przyszłej mamie. Jest to niezwykle pozytywna impreza, dlatego poprawia to samopoczucie ciężarnych kobiet. Na końcu imprezy wręcza się różne prezenty, które mogą być podarowane zarówno dla dziecka, jak i samej mamy.

Impreza jest organizowana w taki sposób, aby dotyczyła ona głównie tematów związanych z ciążą i przyszłą mamą. Tematyka jest z góry określona, co sprawia, że wszyscy zaproszeni świetnie się bawią i integrują. Zabawy i wszelakie inne aktywności również muszą być oparte na tematyce ciąży i tego niezwykłego wydarzenia. To właśnie wspomniane zasady sprawiają, że Baby Shower jest uroczystością wyjątkową.

Jak wyglądają zabawy podczas święta?

Osoby zaproszone na imprezę są zobowiązane do wymyślenia różnego rodzaju zadań. Bardzo częstym motywem rozrywkowym, pojawiającym się w czasie takiej imprezy, są kalambury. Cała zabawa polega na tym, że jedna osoba rysuje lub pokazuje rzecz, a inni próbują zgadnąć, co to jest. W tym wypadku tematyka jest dość ograniczona, ponieważ osoby przedstawiające, muszą trzymać się różnych haseł z bajek, przysłów z wierszyków dla dzieci oraz innych rzeczy, które mają związek z dziećmi.

Trzeba przyznać, że wymyślanie haseł jest dużym wyzwaniem i dlatego zabawa jest naprawdę emocjonująca. Innym przykładem zabawy może być odgadywanie melodii muzycznych, które pochodzą z dobranocek lub piosenek, animacji, filmów dla dzieci. Kobiety uczestniczące w takich zabawach z pewnością mogą poczuć się znowu dziećmi i to właśnie sprawia, że atmosfera podczas takiej zabawy jest wyjątkowa.

Nie tylko prezenty

Jeśli mówimy o prezentach, to oprócz nich, goście przynoszą inne przydatne akcesoria, które mogą być bardzo pomocne dla przyszłej mamy, gdy tylko urodzi się dziecko. W niektórych przypadkach mogą to być przedmioty wykonane własnoręcznie, liczy się gest i odpowiednie podejście. Pamiętajmy, że Baby Shower to przede wszystkim zabawa i radosny czas oczekiwania przyjścia dziecka, które jest po prostu kolejnym etapem życia każdej kobiety. Dlatego warto korzystać z takich możliwości i organizować podobne przyjęcia dla przyszłych matek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij