Czy seksoholizm może być uzależnieniem?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że człowiek jest istotą bardzo podatną na różnego rodzaju wpływy. Bardzo łatwo to zobrazować na przykładzie dzieci, które po wpadnięciu do nieodpowiedniej grupy rówieśników zmienia diametralnie swoje zachowanie.

Najczęściej jest to wiek gimnazjalny, gdy dzieciaki przechodzą okres buntu i właśnie towarzystwo ma bardzo duży wpływ na ich zachowanie. Przykład ten jest świetnym przykładem. Jednak nie tylko dzieci są podatne na różnego rodzaju uzależnień. Tak naprawdę osoby dorosłe także są podatne na różnego rodzaju wpływy. Wpływy te nazywają się uzależnieniami.

A czym jest uzależnienie? Uzależnienie jest niczym innym jak potrzebą zażywania jakiejś substancji czy też potrzebą wykonywania jakiejś czynności. Pierwsza grupa uzależnień, w której odczuwamy silną potrzebę zażywania jakiejś substancji to na przykład alkoholizm, nikotynizm oraz narkomania. A druga grupa uzależnień?

Druga grupa uzależnień to jak już zostało wspomniane jest potrzebą wykonywania jakiś określonych czynności. Na pewno będzie to hazard. Osoby uzależnione od hazardu odczuwają silną potrzebę grania w kasynie czy też grania za pieniądze na automatach do gier. Jednak to nie tyko hazard.

Jakie wyróżniamy uzależnienia od danych potrzeb?

Uzależnień od potrzeb jest naprawdę bardzo wiele. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach możemy uzależnić się dosłownie od wszystkiego. Możemy uzależnić się od robienia zakupów, opalania w solarium czy też od jedzenia. Niektóre z wymienionych przeze mnie uzależnień wydają się być śmieszne, jednak czy oby na pewno są śmieszne? Zdecydowanie nie.

jakie-wyrozniamy-uzaleznienia-od-danych-potrzeb

Tak naprawdę uzależnienie od opalania się na solarium czy też uzależnienie od robienia notorycznie zakupów są uzależnieniami tak samo poważnymi jak uzależnienie od alkoholu, uzależnienie od palenia papierosów czy też od uzależnienia od narkotyków.

Musimy mieć to na uwadze. Musimy także dokładnie wiedzieć, że uzależnienia te w identyczny sposób mogą spustoszyć nasz organizm. Różni się jedynie sposobami niesienia spustoszenia. Niektórych uzależnień wiele osób nawet nie bierze pod uwagę.

Dziwne uzależnienia

Gdy dana osoba zaczyna uprawiać seks regularnie. Jeśli uprawia go codziennie czy też nawet kilka razy dziennie powinno dać do myślenia. Jednak osoba ta nie zastanawia się nawet czy seksoholizm może być uzależnieniem? Nie rozumie jak można być uzależnionym od tak osobistej czynności. Zdecydowanie jest to uzależnienie możliwe, a nawet jest to sprawa codzienna.

Musimy mieć to na uwadze. Uzależnienie od seksu, czyli popularnie mówiąc seksoholizm objawia się głównie wzmożeniem uprawiania seksu z bliską nam osobą. Jednak z czasem ta jedna, jedyna osoba nam już nie starsza i zaczynamy szukać osoby z zewnątrz tylko i wyłącznie do uprawiania seksu.

dziwne-uzaleznienia

Po jednej osobie z zewnątrz pojawia się druga i tak kolejna i kolejna. Człowiek uzależniony od seksu zdecydowanie przestaje myśleć racjonalnie i wpadł w prawdziwą pułapkę. Jest to smutne, ale zdecydowanie prawdziwe. Coraz więcej seksoholików jest wśród nas.

W zasadzie to wcale nie powinno nas to dziwić. Gdziekolwiek zajrzymy czy to na billboardy czy też do Internetu tam widzimy erotyczne treści. Nawet dzieci wykonując pracę domową za pomocą komputera są narażone na treści erotyczne dosłownie atakujące ich z każdej możliwej strony. Między innymi właśnie dlatego zostały stworzone blokady rodzicielskie na zagrażające treści. Seks przestał być obecnie tematem tabu i także to miało jakiś mniejszy czy też większy wpływ na ewentualne uzależnienie od seksu.

Niebezpieczeństwo uzależnień

Należy jednak pamiętać, że obojętnie z jakim uzależnieniem mamy do czynienia musimy stawić mu czoła. Nie możemy się mu poddać. Gdy tak naprawdę mamy świadomość swoje uzależnienia to możemy mówić już o połowie sukcesu. Druga połowa sukcesu to odpowiednia terapia. Odpowiednia motywacja i trzymanie się planu powinny być naszym sposobem na życie, według którego postępujemy. Inaczej być nie może.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij