Dobrodziejstwa nowoczesnej medycyny

Dobrodziejstwa nowoczesnej medycyny

Niewątpliwie postęp technologiczny niesie za sobą wiele możliwości, także w medycynie. Wspomaga on farmakoterapię, w sposób niemożliwy do wyobrażenia jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz. Stawia to jednak przed nim coraz większe wymagania oraz nowe wyzwania.

Obecnie dzięki medycznemu postępowi ktoś, kto raz założył okulary, nie jest na nieskazany do końca życia. Dzięki laserowej korekcji wzroku można bardzo skutecznie walczyć z wadami wzroku, a nawet zupełnie je zlikwidować. Takie leczenie znacznie może podnieść jakość oraz komfort życia osób, które dotychczas nosiły okulary korekcyjne, a zwłaszcza, jeśli szczerze tego nie lubiły.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonuje wiele klinik medycznych w Polsce, warto jednak zrobić rozeznanie na rynku i wybrać najlepszą klinikę, bo choć nazywana „zabiegiem” jest to operacja niezwykle ważnego narządu zmysłu. W naszym kraju możemy znaleźć renomowane klinki, które specjalizują się w laserowej korekcji wad wzroku, tak zwaną metodą SMILE.

Na czym polega zabieg korekcji laserowej? Zabieg polega na wymodelowaniu rogówki oka w sposób bardzo precyzyjny za pomocą wiązki lasera, w zależności od wady poprzez jej uwypuklenie lub spłaszczenie. Pozwala, zatem na skorygowanie krótkowzroczności, nadwzroczności, a także astygmatyzmu. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rodzaju wady, jednakże przeważnie jest to trzydzieści minut. Jest wykonywany w znieczuleniu, ogólnie bezbolesny, może powodować jedynie uczucie dyskomfortu. Okres rekonwalescencji uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta, jednakże średnio wynosi około dwóch tygodni, podczas których goi się rogówka. W tym czasie należy unikać dużego wysiłku fizycznego oraz zbytniego obciążania wzroku.

Dla kogo jest taki zabieg? Korekta wady za pomocą lasera może zostać przeprowadzona u osoby, która ukończyła osiemnaście lat, przed ukończeniem pięćdziesięciu pięciu lat. Preferuje się jednak, aby pacjent, który chce poddać się zabiegowi w każdej klinice ukończył dwadzieścia lat, ponieważ do tego czasu wady mogą się jeszcze rozwijać, co ma wpływ na kwalifikację do leczenia. Wada wzroku pacjenta powinna być stabilna, czyli nie ulegać zmianom przez okres sześciu miesięcy. Stan ogólny pacjenta powinien być dobry, bez przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Za przeciwwskazania uznaje się choroby oczu takie jak jaskra, zaćma czy odwarstwienie siatkówki, a także zmiany w rogówce. Ponad to nieuregulowany ogólny stan zdrowia, problemy z tarczyca oraz cukrzycą, a także choroby onkologiczne i kardiologiczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu będą także wszelkie infekcje, a także ciąża i okres karmienia piersią.

Co ważne współczesna medycyna pozwala także na inne zabiegi w obrębie narządu wzroku. Między innymi klinka MAVIT wykonuje również zabiegi usuwania zaćmy u osób starszych, metodą fakoemulsyfikacji, czyli ultradźwiękowe rozdrobnienie zmętniałej soczewki. MAVIT wykonuje również operacyjne leczenie zeza u dzieci i w zależności od wady, polega ono na wzmocnieniu lub osłabieniu mięśni poruszających gałką oczną.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij