Pierwszy trymestr ciąży

Ciąża to z pewnością ważne wydarzenie w życiu każdej przyszłej mamy. W momencie, gdy kobieta zachodzi w ciążę, oprócz radości pojawiają się inne negatywne sprawy, związane z samą ciążą. Należy pamiętać, że pierwszy trymetr ciąży dla kobiety to najgorszy okres podczas całego jej trwania. W takiej sytuacji kobieta musi przede wszystkim zmienić dotychczasowe upodobania, a jednocześnie wykazać silną wolę. Tylko wtedy okres ten będzie łatwiejszy do przejścia. W przypadku ciąży, może pojawić się wiele różnych negatywnych objawów tego stanu u kobiety.

Nie na wszystkie dolegliwości jest lekarstwo, ale nie oznacza to, że nie można chociaż częściowo zminimalizować negatywne skutki po to, aby kobieta nie musiała przeżywać piekła. Negatywne objawy można zredukować, ale tylko przy odrobinie dobrej woli. Jeśli kobieta nie będzie skłonna do wyrzeczeń na czas ciąży to może się okazać, że uciążliwe objawy jeszcze bardziej się nasilą. Należy na to zwracać uwagę, ponieważ kobieta musi przez to przejść.

Mdłości

 

Bardzo często podczas trwania ciąży pojawiają się mdłości. Tak naprawdę nie da rady ich zatrzymać, możemy jedynie zmniejszyć ich oddziaływanie na kobietę. Mdłości potrafią wywołać wymioty, więc trzeba przyznać, że kobieta ma w tym czasie naprawdę trudne życie. Na szczęście istnieją proste sposoby, jak zniwelować ryzyko występowania mdłości i przetrwać szczęśliwie ciążę. Przede wszystkim kobieta powinna unikać ostrych lub brzydkich zapachów. W czasie ciąży zaleca się, aby kobiety jadły migdały.

To w pewnym sensie wspomaga organizm i chroni kobietę przed mdłościami. Gdy kobieta spodziewa się dziecka, powinna jeść nieco częściej, ale w mniejszych ilościach. W ten sposób organizm nie będzie reagował wymiotami. W żadnym wypadku nie wolno spożywać napojów kwaśnych, ponieważ są one nieskuteczne na mdłości, a zamiast tego wywołają jedynie wymioty. Kobieta, zwłaszcza w zaawansowanej ciąży, powinna unikać nacisku na żołądek, dlatego leżenie czy spanie na brzuchu nie jest zalecane. Kobieta w czasie ciąży potrzebuje dostępu do świeżego powietrza.

Dlatego warto uchylić okno i wietrzyć pomieszczenie. Wpływa to bardzo pozytywnie na samą kobietę, która ma wtedy lepsze samopoczucie. Panie powinny zwracać uwagę na to, co jedzą. Czasem wymioty mogą być spowodowane jakimś składnikiem pochodzącym z naszego codziennego menu. Jeśli zaobserwujemy zwiększenie częstotliwości wymiotów, to na czas ciąży warto zrezygnować z ciężkich potraw.

Zgaga

W czasie ciąży uciążliwe są nie tylko nudności, ale i zgaga, która jest również bardzo dokuczliwa dla brzemiennej kobiety. Jeśli chcemy uniknąć zgagi podczas ciąży, powinniśmy zrezygnować z napoi owocowych, a zwłaszcza gazowanych. W przypadku zgagi dobrze jest też unikać kwaśnych owoców, typu cytryna czy grejpfrut. Kapusta, zwłaszcza kiszona jest niewskazana, ponieważ kwas zawarty w bigosie czy też innym daniu może powodować silną zgagę.

Warto pić dużo płynów

W czasie ciąży należy pić bardzo duże ilości płynów, a zwłaszcza wodę czy herbatę. Pamiętajmy jednak, aby herbata nie była gorąca. Zgaga może się pojawić po zjedzeniu ostrych przypraw czy też przekąsek, takich jak orzeszki z wasabi. W czasie ciąży kobieta musi unikać musztardy, chrzanu oraz innych dodatków do jedzenia.

Jest to niezbędne, ponieważ zgaga może się tylko nasilić, jeśli nie będziemy słuchać takich zaleceń. Pamiętajmy, że każdą ciążę można wytrzymać i jednocześnie radzić sobie z jej negatywnymi skutkami. Dalsza część ciąży, po pierwszym trymestrze, powinna zakończyć się bez żadnych problemów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij