Dlaczego kraszer to doskonałe rozwiązanie do mielenia ziół?

Jak wiadomo minęły już dawno czasy, w których trzeba było na własną rękę kruszyć, mielić i miażdżyć przyprawy, tytoń czy mąkę. Ten dzisiaj na szczęście raczej już niespotykany proces był niesamowicie kłopotliwy – męczący, żmudny, czasochłonny i niezbyt efektywny.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Vapuj

Dzisiaj dysponujemy już sprzętami które mogą za nas zrobić właściwie wszystko, posprzątać, umyć naczynia, policzyć coś czy właśnie zająć się rozdrabnianiem ziół i tytoniu. Zachęca do tego wyjątkowo bogata oferta młynków elektrycznych w przystępnych cenach, w tym obecnych także na naszym rynku.

Młynki ręczne – relikt zamierzchłej przeszłości?

Co może dziwić, młynki ręczne dalej nie odeszły do lamusa. Wprawdzie zmieniła się ich główna funkcja – teraz służą raczej jako dopełnienie wyglądu kuchni, ale, co pokazują dane statystyczne, są nadal chętnie kupowane.

Zresztą ich wartość estetyczna także może budzić pewne wątpliwości, w końcu są one wyjątkowo zachowawcze i nie będą pasować do każdego wnętrza, mebli i wystroju. Z pewnością można stwierdzić że nowocześnie wykonane i urządzone mieszkanie i domy odpadają. W końcu każdy element może zaburzyć idealną niemal harmonię.

A samo ich używanie? Jest ono straszliwie niewygodne. Praktycznie jedyną zaletą młynków tradycyjnych jest otrzymywanie wyśmienitych pod kątem ich wartości produktów. Tyle że sama faktura nie zawsze będzie użyteczna ze względu na gruboziarnistość otrzymanej już rozdrobnionej substancji końcowej. I nie ma znaczenia czy chodzi o kawę czy zioła.

Tą pierwszą będzie można wykorzystać jedynie do palenia na sposób turecki a chociażby pieprz stanie się co najmniej średnio zdatny do dozowania do potraw, a z pewnością w takiej formie sprawi, że stanie się to uciążliwe, łatwo wtedy o otrzymanie zbyt ostrej poprawy i mówiąc kolokwialnie „przepieprzenie” jej niszcząc tym samym efekty naszej często skomplikowanej pracy kucharskiej. Co więcej, bardzo łatwo możemy podrażnić wzrok, gdy przyprawa dostanie się do oczu.

Młynki elektryczne – bardzo przydatny produkt na nowe czasy

Zupełnie odmiennie ma się sprawa z elektrycznymi kraszerami. Pozwalają one nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu, co nie ukrywajmy jest dzisiaj bardzo ważne. Oprócz tego zwiększają nasz komfort, w końcu maszyna robi wszystko za nas, a my możemy, przynajmniej na moment, przysiąść i zwyczajnie odpocząć. Pamiętajmy, mamy dzisiaj możliwości nierealne dla naszych babć i dziadków, którzy nie mieli innego wyboru niż robić każdą czynność samemu. Automatyzacja to wspaniała rzecz, korzystajmy z niej!

Młynki elektryczne bez żadnego kłopotu rozdzielają przyprawy i tytoń na drobniutkie cząstki, jednocześnie nie tracąc ani drobinki, o co łatwo przy ręcznym mieleniu. Całość zatrzymuje specjalne sitko, niwelujące do minimum ewentualne straty materiału.

Podstawową różnicą w porównaniu do młynków staromodnych jest brak konieczności użycia siły fizycznej, dzięki czemu możemy uniknąć zmęczenia nawet przy bardzo dużej ilości miażdżonego materiału. Co więcej, możemy wybrać jeden z kilku trybów pracy urządzenia i tym samym wybrać interesującą nas grubość. To niesłychanie ułatwia sprawę. Dzięki temu każda potrawa będzie prawdziwym dziełem sztuki kulinarnej!

Gdy mówimy o rozdrabnianiu ziół leczniczych stosowanie młynka elektrycznego pozwoli po pierwsze bardzo oszczędzić – malutkie woreczki potrafią być bardzo kosztowne, a kapsułki zdrowotne także nie należą do najtańszych. Co ważne, zioła nieprzetworzone w lekach i gotowych produktach mają także mocniejsze działanie szczególnie gdy połączymy je w unikalną kompozycję własnej koncepcji.

Czasami młynki posiadają funkcje dodatkowe, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. Mogą one uczynić współpracę z maszyną maksymalnie prostą w obsłudze,

Cena

Najtańsze produkty kosztują kilkadziesiąt złotych, droższe powyżej stu złotych. Nie jest to więc kwota nieosiągalna dla większości gospodarstw domowych. Jak więc widać nie trzeba się wahać. Wybór jest bardzo duży i pozwalający dokonać selekcji dosłownie każdemu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij